Zmiany w obrębie starówki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w obrębie starówki

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 08 kwietnia 2015
Autor: Sylwia Derengowska

W związku z rozbudową sieci tramwajowej w Toruniu, w czwartek 9 kwietnia 2015 r. od  godz. 9:00 wprowadzona zostanie kolejna zmiana organizacji ruchu w obrębie starówki.

Po południowej jezdni ul. Warszawskiej, pl. św. Katarzyny i Szumana na odcinku od Bulwaru Filadelfijskiego do ul. Wały gen. Sikorskiego otwarty zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku zachodnim (do centrum).  Północna jezdnia na całym odcinku będzie zamknięta, z możliwym dojazdem do posesji na ul. Warszawskiej. Ruch w przeciwnym kierunku od ul. Wały gen. Sikorskiego prowadzony będzie objazdami równoległymi ulicami: Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny i Piastowską do ul. Traugutta.

W związku z budową nowego toru północnego zostaną zamknięte przejazdy przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami: Wola Zamkowa, św. Katarzyny i Jęczmienna. Skrzyżowania będą otwierane sukcesywnie wraz z postępem robót torowych.

Na ul. Traugutta na odcinku od Bulwaru do ul. Waryńskiego ruch będzie się odbywał - tak jak dotychczas - w obu kierunkach po obu jezdniach (w kierunku do centrum po północnej jezdni, w kierunku Rubinkowa po południowej).

Równocześnie z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu otwarty zostanie wjazd i wyjazd z ul. św. Jakuba w Bulwar Filadelfijki, co ułatwi dojazd na starówkę.

Wkrótce ruszają roboty związane z budową sieci kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Warszawskiej do pl. 18 Stycznia. W związku z tym konieczne będzie w tym miejscu zwężenie jezdni, jednak ruch kołowy będzie się odbywał w obu kierunkach po dwóch pasach ruchu.

W związku z prowadzonymi pracami niewielkim zmianom ulegnie przebieg niektórych linii autobusowych.

 • Zawieszone zostaną przystanki autobusowe linii nr 19, 21, 23, 30, 35 i 37 przy zachodniej pierzei  pl. św. Katarzyny (przy CKU).
 • Autobusy linii nr 19 i 23 będą kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku przy X LO.  Następnie zawrócą na pl. ZNP (przy dworcu autobusowym) i wrócą na stałą trasę.
 • Autobusy linii nr 21, 30, 35 i 37 rozpoczynać będą bieg na przystanku przy X LO.
 • Autobusy linii nocnej 02 kursować będą nadal w obu kierunkach ulicami Wały gen. Sikorskiego, Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, Piastowską, pl. 18 Stycznia i Traugutta. Przystanki tej linii będą zlokalizowane na pl. św. Katarzyny, (w kierunku centrum przy X LO i w kierunku os. Na Skarpie przy wyjeździe z parkingu podziemnego) i na Pl. 18-tego Stycznia w kierunku centrum i na ul. Traugutta (przy budowanej kładce) w kierunku os. Na Skarpie.

Nie zmieni się organizacja ruchu tramwajów, które nadal będą kursować wahadłowo po jednym torze.

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.