Zmiany w komunikacji przez prace przy sieci trakcyjnej | www.torun.pl

Zmiany w komunikacji przez prace przy sieci trakcyjnej

MZK
Data publikacji: 27 października 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta

W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.

Z czwartku na piątek (29/30 października 2020 r.) nie będą kursować tramwaje nocne linii nr 1N i 3N. Tramwaje zostaną zastąpione autobusami.

W czwartek 29 października 2020 r.:

 • wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 1 i 2 na odcinku od al. Solidarności do pętli Uniwersytet i Motoarena,
 • uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa nr 9 na trasie: Olimpijska – Konstytucji 3-go Maja  - Szosa Lubicka – Lubicka – Warszawska – Wały gen. Sikorskiego  - al. Solidarności – Odrodzenia – Przy Kaszowniku – Kościuszki –  M. Skłodowskiej-Curie – Elana; powrót tą samą trasą. Tramwaje kursować będą z częstotliwością co 12 – 15 minut,
 • na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajów na trasie: Uniwersytet – Gagarina – Sienkiewicza – Broniewskiego – Reja – Bydgoska – pl. Rapackiego – al. Solidarności (punk przesiadkowy na tramwaj linii nr 9 w kierunku Elany i w kierunku Olimpijskiej), powrót Odrodzenia – Kraszewskiego – Bema – Sienkiewicza – Gagarina – Uniwersytet uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 51 z częstotliwością kursowania co 12 – 15 minut,
 • linia autobusowa nr 52 zostanie wydłużona do Motoareny i kursować będzie z częstotliwością zwiększoną do 12 – 15 minut.  

Zastępcze autobusy będą się zatrzymywały na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na zdjęciu: mapa przedstawiająca zmiany w komunikacji miejskiej

(kliknij aby powiększyć)

Rozkłady jazdy do pobrania:

- Rozkład linii nr 9 z Alei Solidarności w kierunku pętli Elana - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 9 z Alei Solidarności w kierunki pętli Olimpijska - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 9 z pętli Elana w kierunku Olimpijskiej - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 9 z pętli Olimpijska w kierunku Elana- aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 51 z Alei Solidarności - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 51 z pętli Uniwersytet - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 52 z Alei Solidarności - aby pobrać rozkład kliknij tutaj,
- Rozkład linii nr 52 z pętli Motoarena - aby pobrać rozkład kliknij tutaj.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.