www.torun.pl

Zmiany w działaniu urzędu [2.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 01 kwietnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od 2 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu – zamknięty dla mieszkańców zostanie Punkt Informacyjny Urzędu Miasta przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8. Obsługa bezpośrednia interesantów nie będzie prowadzona w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Kolejne zmiany wejdą w życie w poniedziałek 6 kwietnia.

W związku z kolejnymi ograniczeniami dotyczącymi stanu epidemii, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące wykonywania zadań publicznych.

Od 2 kwietnia 2020 roku osobiście będzie można załatwić sprawę jedynie w:

 • Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej 126b w godz. 7:30 - 15:30 - w zakresie udzielania informacji o funkcjonowaniu urzędu w sytuacjach wyjątkowych (czynne do piątku 3 kwietnia),
 • kasach Wydziału Księgowości przy ul. Grudziądzkiej 126b w godz. 9:00 - 14:00 - przyjmowane będą wpłaty gotówkowe w sytuacjach wyjątkowych (czynne do piątku 3 kwietnia),
 • Wydziale Komunikacji przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25 w godz. 7:30 - 15:30 - w zakresie spraw związanych z rejestracją samochodów, uzyskiwaniem dowodów rejestracyjnych i praw jazdy w sytuacjach niezbędnych.
 • Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40 w godz. 7:30 - 15:30 - w zakresie spraw związanych z dowodami osobistymi i meldunkami w sytuacjach niecierpiących zwłoki.
 • Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Bydgoska 5 w godz. 7:30 - 15:30 (zgłaszanie zgonów także w soboty w godz. 8:00 - 12:00) -  w zakresie spraw związanych ze zgłaszaniem zgonów oraz w uzasadnionych przypadkach - ze ślubami.


Każdorazowo chęć wizyty w Wydziale Komunikacji, Wydziale Spraw Administracyjnych i w Urzędzie Stanu Cywilnego (w zakresie ślubów) trzeba zgłaszać telefonicznie, umawiając się na konkretny termin.

Osobiście można załatwiać tylko sprawy bardzo ważne, niecierpiące zwłoki, których nie można załatwić przez telefon i systemy teleinformatyczne.

W pozostałych sytuacjach zachęcamy do kontaktu poprzez telefon/e-mail od godz. 7:30 do godz. 15:30. Numery i adresy kontaktowe znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia.


Od 2 kwietnia nieczynny będzie Punkt Informacyjny Urzędu Miasta przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 – korespondencję należy zostawić w specjalnej urnie ustawionej tuż przed wejściem do PIUM-u.

Urny ustawiono także w budynkach urzędu przy: Wałach gen. Sikorskiego 25, Grudziądzkiej 126b i Batorego 38/40.

Ze względu na nowe regulacje prawne obsługa osobista interesantów nie będzie prowadzona także przez pracowników Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.


Kolejne zmiany wprowadzone zostaną od poniedziałku 6 kwietnia 2020 r. Zamknięty dla interesantów zostanie wtedy Punkt Informacyjny Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej 126b i kasy Wydziału Księgowości przy ul. Grudziądzkiej 126b.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.