www.torun.pl

Zmiany w CPP Toruń-Pacific

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.

12 grudnia 2019 r. odbyło się doroczne spotkanie wigilijne kadry zarządzającej firmą, podczas którego odchodzący prezes dokonał podsumowania roku oraz nagrodził najlepszych pracowników.

Wojciech Sobieszak pełnił funkcję prezesa firmy od 1987 - początkowo Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Toruniu, a później  Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Jego miejsce od 1 stycznia 2020 zajmie Aleksander Wasilewski, dotychczas kierujący w firmie działem rynków zagranicznych. Wojciech Sobieszak będzie przewodniczącym Rady Nadzorczej CPP Toruń-Pacific.   

- W chwili pożegnania z obowiązkami szefa CPP Toruń-Pacific przekazuje Pan firmę swoim następcom w rozkwicie i z doskonałymi perspektywami. Okazał się Pan mistrzem długiego dystansu i menedżerem potrafiącym połączyć spektakularne sukcesy z przeszłości z obiecującą dynamiką biznesową w kolejnych latach tymi słowami do Wojciecha Sobieszaka zwrócił się prezydent Michał Zaleski. Prezydent podziękował odchodzącemu na emeryturę Wojciechowi Sobieszakowi za stworzenie w naszym mieście jednej z największych firm w kraju, a także za wpływ na życie gospodarcze, kulturalne i sportowe miasta i współpracę z samorządem Torunia.

CPP Toruń-Pacific eksportuje produkty do ponad 40 państw i jest jednym z największych eksporterów żywności w Polsce. Z toruńskiej fabryki dostarczane są płatki śniadaniowe do wielu państw, Europy Centralnej (Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia, kraje nadbałtyckie) na Bałkany i do Turcji, a także do Rosji, krajów Zatoki Perskiej, Izraela oraz do Europy Zachodniej. Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zatrudnia obecnie ponad 900 pracowników w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Toruniu i Lubiczu oraz w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Jest jedną z największych firm Pomorza i Kujaw, notowaną w zestawieniach największych polskich przedsiębiorstw.

Fot. Jacek Smarz

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.