Zmiany na Wałach Sikorskiego | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiany na Wałach Sikorskiego

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 13 marca 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Prawdopodobnie we wtorek, 19 marca 2013 r., rozpoczną się roboty kanalizacyjne na Wałach gen. Sikorskiego, w rejonie przejścia dla pieszych przy urzędzie miasta. Przystanek tramwajowy w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia przeniesiony zostanie na przystanek między teatrem a urzędem marszałkowskim, a na odcinku od ul. Wilama Horzycy do ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach występować będzie zwężenie jezdni. Prace prowadzone będą w ramach budowy węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w alei Solidarności.

Prace wodociągowe w okolicach przejścia dla pieszych przy Urzędzie Miasta Torunia oraz zlokalizowanym przy nim przystanku tramwajowym w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia miały być prowadzone od 12 marca 2013 r. Przebudowywana miała być sieć wodociągowa biegnąca w tym rejonie - to wstęp rozpoczynającej się niebawem budowy węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w al. Solidarności.

Plany związane z rozpoczęciem robót kanalizacyjnych pokrzyżował jednak powrót zimowej aury. Ich prowadzenie w takich warunkach jest niewskazane. Robotnicy czekają jednak w gotowości. Gdy tylko się ociepli, rozpoczną wykopy.

- Jeśli prognozy się sprawdzą, nastąpi to we wtorek, 19 marca 2013 r. Wyjaśnić trzeba, że same roboty ziemne w czasie trwania mrozów nie są problemem. Kłopot w tym, że w takich warunkach występuje ryzyko zamarznięcia i pęknięcia istniejącego wodociągu, odkrytego na czas trwania prac. Awaria w tak newralgicznym punkcie miasta byłaby dużym utrudnieniem. Dlatego, w trosce o mieszkańców, którzy mogliby zostać pozbawieni wody, lepiej poczekać na poprawę aury – wyjaśnia Maciej Ekwiński zajmujący się w Miejskim Zakładzie Komunikacji projektem tramwajowym.

Z powodu prac przystanek tramwajowy w kierunku Bydgoskiego przedmieścia przeniesiony zostanie na przystanek między teatrem a urzędem marszałkowskim. Ponadto na odcinku od biegnącej na tyłam teatru ul. Wilama Horzycy do ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach występować będzie zwężenie jezdni.

Przy okazji przypominamy, że w związku z budową trasy tramwajowej na Bielany, od poniedziałku 11 marca 2013 r. do odwołania, zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Sienkiewicza - na odcinku od ul. Fałata do placu ks. Frelichowskiego. Z tego powodu zmieniły się trasy pięciu linii autobusowych.

Autobusy linii nr 11, 15, 28, 36 i 43 kursują w obu kierunkach objazdem ulicami: Gagarina, Reja, Broniewskiego i Bema. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach przy ul. Broniewskiego i Bema, przy zajezdni tramwajowej i na ul. Reja przed ul. Gagarina (w kierunku pętli Okrężna i ul. Koniuchy). Autobusy linii nr 11 dodatkowo zatrzymują się na przystankach przy ul. Gagarina. Na czas objazdu zmieniony został rozkład jazdy autobusów linii nr 11.

Przed nami kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zgodnie z harmonogramem robót, 25 marca 2013 r. ma zostać zamknięta al. Solidarności. Potrwa to do 30 października. Z kolei od 29 marca do 30 czerwca zamknięta będzie  jezdnia południowa ul. Czerwona Droga.

O szczegółach zmian będziemy informować na bieżąco.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.