www.torun.pl

Zmiana terminów wywozu odpadów

Miasto
Data publikacji: 09 sierpnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W okresie pomiędzy 14 a 16 sierpnia 2019 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że ze względu na Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia NMP (15.08.2019 r.) zmianie ulegną terminy odbioru odpadów.

Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych, bioodpadów oraz odpadów zbieranych selektywnie odbędzie się w następujących dniach:

 • Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak  jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Stare Miasto, Wrzosy, Na Skarpie, Rubinkowo, Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Podgórz, Bielawy, Mokre
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08) –  odbieramy odpady tak jak w każdy piątek oraz  opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. tj. Stare Miasto, Wrzosy, Na Skarpie, Rubinkowo, Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Podgórz, Bielawy, Mokre
sobota (17.08)  –  odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

 • Odbiór bioodpadów  

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak, jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak, jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Bielawy, Czerniewice, Spółdzielnia MSM, Wrzosy, Działki Klemensa
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08)  –  odbieramy odpady tak, jak w każdy piątek oraz opróżniamy połowę pojemników z trasy czwartkowej tj. Rubinkowo, Podgórz, Bielawy-Grębocin, Wrzosy
sobota (17.08)  –  odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

 • Odbiór odpadów zbieranych selektywnie

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Bydgoskie, Jakubskie, Podgórz, Mokre, Skarpa
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy piątek oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek
sobota (17.08)  – odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.