www.torun.pl

Zmiana terminów wywozu odpadów

Miasto
Data publikacji: 09 sierpnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W okresie pomiędzy 14 a 16 sierpnia 2019 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że ze względu na Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia NMP (15.08.2019 r.) zmianie ulegną terminy odbioru odpadów.

Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych, bioodpadów oraz odpadów zbieranych selektywnie odbędzie się w następujących dniach:

 • Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak  jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Stare Miasto, Wrzosy, Na Skarpie, Rubinkowo, Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Podgórz, Bielawy, Mokre
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08) –  odbieramy odpady tak jak w każdy piątek oraz  opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. tj. Stare Miasto, Wrzosy, Na Skarpie, Rubinkowo, Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Podgórz, Bielawy, Mokre
sobota (17.08)  –  odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

 • Odbiór bioodpadów  

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak, jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak, jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Bielawy, Czerniewice, Spółdzielnia MSM, Wrzosy, Działki Klemensa
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08)  –  odbieramy odpady tak, jak w każdy piątek oraz opróżniamy połowę pojemników z trasy czwartkowej tj. Rubinkowo, Podgórz, Bielawy-Grębocin, Wrzosy
sobota (17.08)  –  odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

 • Odbiór odpadów zbieranych selektywnie

poniedziałek (12.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek
wtorek (13.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy wtorek
środa (14.08) – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek, tj. Bydgoskie, Jakubskie, Podgórz, Mokre, Skarpa
czwartek (15.08) – dzień wolny
piątek (16.08) – odbieramy odpady tak jak w każdy piątek oraz opróżniamy połowę tych pojemników, które zwykle obsługujemy w czwartek
sobota (17.08)  – odbieramy odpady tak jak w daną sobotę

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
  Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Biznes, Miasto
  22.635.100 zł – to łączna suma, która zasili budżet miasta Torunia. Miasto Toruń sprzedało kompleks 11 działek inwestycyjnych przy ul. Równinnej 34 / Kociewskiej 33-41, o łącznej powierzchni 28,76 ha. To oznacza nowe inwestycje!
 • Miasto
  Bożena Mleczek-Dąbrowska, dyrektor Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, została wyróżniona przez Kapitułę konkursu Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny w kategorii: Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Placówki publiczne.
 • Inwestycje, Miasto
  Plaża nad Wisłą na lewobrzeżu to atrakcja, z której w pełni skorzystać będzie można wiosną 2020 roku.
 • Biznes, Miasto
  Kolejna działka w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” została sprzedana. Nabywcą jest spółka Exodus z siedzibą w Toruniu. Firma działająca w branży motoryzacyjnej zapłaciła za teren inwestycyjny 2 020 000 złotych.
 • Miasto
  11 grudnia 2019 roku zaplanowano specjalny koncert charytatywny, wcześniej zorganizowano m.in. akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i poboru krwi. W ten sposób społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wspiera chorego na białaczkę szpikową 16-letniego Jarka Aleksandrowicza.
 • Na Rudaku zostały zagospodarowane tereny zieleni w czterech lokalizacjach. Zadanie pn. „Skwery wśród nas” zostało wykonane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 10 grudnia 2019 roku w Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowano tradycyjne spotkanie świąteczne, podczas którego wręczono nagrody „Cor Bonum”. Trafiły one do rąk osób najbardziej zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.
 • Rusza rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Roboty będą realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o długości około 700 m.
 • Koncert galowy „Złote Miotły 2019” podsumował kolejny rok działalności popularnej Korporacji Tanecznej Baby Jagi.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 16 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ulicy Łokietka odbył się zjazd hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Toruniu. Na spotkaniu podsumowano działalność z lat 2015-2019 i pożegnano komendanta hm. Artura Majerowskiego.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.