Zmiana lokalizacji punktów szczepień | www.torun.pl

Zmiana lokalizacji punktów szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu - pielęgniarka wykonuje szczepienie kobiecie

Od dnia 30 lipca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 zostanie przeniesiony do Centrum Handlowego Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15.

Punkt szczepień w CH Atrium Copernicus rozpocznie swoją pracę od 24 lipca 2021 r. i będzie czynny w lipcu oraz w sierpniu:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-19:00,
 • w soboty w godzinach 11:00-18:00.

Do punktów będą mogły zgłaszać się zarówno osoby, które zarejestrowały się poprzez infolinię pod nr 989 lub w przychodniach Lecznic Citomed, jak również osoby bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą tam szczepionki Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Wcześniej swoją lokalizację zmienił Powszechny Punkt Szczepień w CT Park, który z dniem 17 lipca 2021 r. przeniósł swoją działalność do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Punkt ten zaprasza na szczepienie codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. Tu także na szczepienia można przyjść bez rejestracji, można się zarejestrować telefonicznie 989 bądź skorzystać z e-rejestracji - zarówno na pierwszą, jak i drugą dawkę.

Pacjenci w dalszym ciągu mogą zaszczepić się także w przychodniach przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 i ul. Rakowicza 4 w Toruniu oraz przy ul. Paderewskiego 3 w Lubiczu, bez konieczności wcześnieiszei rejestracii.

Ze szczepień mogą również skorzystać obcokrajowcy posiadających paszport.

Jednocześnie do końca sierpnia 2021 r. w każdy weekend będą odbywały się szczepienia bez rejestracji:

 • w soboty - w CH Toruń Plaza,
 • w niedziele – na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Oprócz tego w dniu 1 sierpnia powtórzona zostanie lokalizację w SP 14 na lewobrzeżu.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.