Złoty OTIS dla Krystyny Zaleskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złoty OTIS dla Krystyny Zaleskiej

Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Wręczenie nagrody Krystynie Zaleskiej

Krystyna Zaleska, wieloletnia dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, laureatką Nagrody Zaufania "Złoty OTIS 2022". Wręczenie wyróżnienia odbyło się 10 maja 2022 r. w Pałacu Staszica Warszawie.  

Złoty OTIS to nagroda konsumencka przyznawana od roku 2004 jako forma wyróżnienia najlepszych, zdaniem pacjentów, produktów farmaceutycznych, dostępnych w aptekach bez recepty. Jak wyjaśnia pomysłodawca nagrody - Instytut Zaufania Złoty OTIS - na początku miała być ona rodzajem drogowskazu dla klientów na bardzo szybko rozwijającym się rynku preparatów i urządzeń medycznych.

Z czasem formuła wyróżnienia została poszerzona o kilka innych kategorii. Nagrodą są honorowane także osoby i organizacje pozarządowe pracujące na rzecz wzmocnienia systemu polskiej opieki zdrowotnej, firmy podejmujące ciekawe inicjatywy prozdrowotne, a także media promujące tematykę medyczną na swoich łamach. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody OTIS są m.in.: prof. Henryk Skarżyński, Fundacja Polsat, Fundacja „A kogo?”, firma RWE Polska SA za program „Bezpieczna energia”, a także dziennikarze, m.in.: Małgorzata Wiśniewska (TVP 2), Paweł Walewski („Polityka”), Beata Prasałek („Poradnik Domowy”), Marek Nowicki (TVN), Monika Zalewska (Telewizja Polsat), Katarzyna Pinkosz („Mamo, to ja”), Artur Wolski (Polskie Radio) i Dorota Romanowska („Newsweek”).

Pani Krystyna Zaleska, która do roku 2020 przez ponad 25 lat kierowała Specjalistycznym Szpitalem Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, została nagrodzona Złotym OTISEM w kategorii "Dorobek życia w organizacji pracy szpitali". Doceniono jej wieloletni wkład w rozbudowę ponad 100-letniej toruńskiej lecznicy, w tym powstanie nowych oddziałów, skuteczne pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy unijnych oraz promowanie nowoczesnej diagnostyki, w tym zakup robota chirurgicznego Da Vinci.

- W tym roku do tradycyjnych wyróżnień za dorobek życia w medycynie dodaliśmy diagnostykę laboratoryjną, organizację szpitali i tworzenie mediów medycznychmówi Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS. - Tymi nagrodami dziękujemy ludziom, którzy nie kreowali jednodniowych fajerwerków, tylko przez całe życie budowali. Dziękujemy im – tu i teraz.

Przeczytaj rozmowę z Krystyną Zaleską na stronie fundatora nagrody

Laureaci Złotych OTISÓW

Laureaci nagrody Złoty OTIS 2022

statuetka nagrody Otis

Warto dodać, że Instytut Zaufania Złoty OTIS jest również inicjatorem i organizatorem  charytatywnych zbiórek medycznych oraz społecznych akcji badań profilaktycznych m.in. „Uwaga nerki!”, „Nie mam HCV!” oraz polsko-ukraińskiej akcji „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”. Z bezpłatnych badań skorzystało łącznie ponad 20 tys. osób.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
  Kultura, Miasto
  Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
  Miasto
  O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
 • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
 • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
 • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.