Złote Gody w Ratuszu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złote Gody w Ratuszu

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Dziewięć par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski na uroczystości, która odbyła się 27 stycznia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Włodarz miasta złożył najserdeczniejsze życzenia szacownym Jubilatom. Wręczył także medale, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. - Wielce czcigodni Małżonkowie, obchodzący Złote Gody, zaczynacie piękno kolejnej części swojego wspólnego życia. Za Wami 50 lat miłości, odpowiedzialności, przyjaźni, pomagania sobie w chwilach trudnych i wspólnego radowania się z tego, co piękne i wartościowe. Gratuluję tych wspólnych lat każdej z obecnych par małżeńskich. Jesteście Państwo rodzinami toruńskimi. Znaczenie rodzin w życiu każdej społeczności jest bardzo ważne, także dla naszego miasta Torunia. To wielowiekowe miasto. Miasto, które z dumą w tym roku mówi o swoim wielkim przodku, Mikołaju Koperniku i obchodzi 550. rocznicę Jego urodzin. Te wielkie i zasłużone dla miasta postaci wplatają się w Państwa osobowości, doświadczenia, w to co Państwo robiliście w życiu, działając tu i pracując. Pary małżeńskie, które Państwo tworzycie niech będą takim radosnym potwierdzeniem znaczenia rodzin w życiu naszego miasta. W swoim życiu przebywaliście i żyliście w różnych miejscach, ale kiedy ktoś trafia do Torunia, mówimy wtedy, że jest nasz. Chciałbym złożyć życzenia wszystkiego, co dobre, a więc przede wszystkim niech kolejne lata upływają w zdrowiu w obecności kochających osób, w poczuciu bezpieczeństwa i w pokoju. Jakże to ważne w tych obecnych czasach - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Medale otrzymali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 i więcej lat:

STANISŁAWA I KAZIMIERZ KRAUZE, 50-LECIE

DANUTA I WALDEMAR LISIECCY, 50-LECIE

BOGUSŁAWA I ZBYSZEK OSIŃSCY, 50-LECIE

URSZULA I LESZEK POLAKOWIE, 50-LECIE

JANINA I EDMUND ROGALSCY, 50-LECIE

JADWIGA I ALOJZY RYBACCY, 50-LECIE

DANUTA I STANISŁAW TRACZYKOWSCY, 51-LECIE

JANINA I STANISŁAW WASZKOWSCY, 50-LECIE

JANINA I JAN ZAWADZCY, 50-LECIE

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są przyznawane po osiągnięciu wymaganego stażu 50 lat na wniosek zainteresowanych lub ich rodzin, złożony w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wówczas uruchamiana jest kilkumiesięczna procedura przyznania odznaczeń państwowych. Medale nadaje Prezydent RP, a przekazuje jubilatom przedstawiciel samorządu terytorialnego właściwego dla miejsca ich zamieszkania.

Zdj. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".