Złota Gabriela | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złota Gabriela

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: Gabriela Wrzeszcz i Tymoteusz Chybiński z klubu Centuria Toruń z flagą Torunia

Zawodniczka klubu Centuria Toruń, Gabriela Wrzeszcz, zdobyła złoty medal kadetek podczas Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim w Eindhoven.

12 marca 2023 w holenderskim Eindhoven odbył się Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim, który zgromadził ponad 1000 zawodników różnych kategorii wiekowych. Centuria Toruń pojechała na Dutch Open z dwójką juniorów młodszych/kadetów.

Gabriela Wrzeszcz już na ostatnim Pucharze Świata była blisko strefy medalowej, przegrywając w ostatnich sekundach przez brak koncentracji, więc cały czas owa strefa była głównym celem do osiągnięcia w Holandii. Tymczasem zawodniczka udowodniła, że zawsze walczy o zwycięstwo, wchodząc do strefy medalowej, przechodząc przez półfinał i pewnie zwyciężając w finale. Nieraz potrzebna była trzecia, decydująca runda by wyłonić zwyciężczynię. Ostatecznie po czterech walkach (kolejno z Hiszpanką, Szwedką oraz dwoma Francuzkami) torunianka sięgnęła po złoty medal kadetek w kategorii -41 kg, co jest jednym z największych sukcesów toruńskiej Centurii w historii.

Bardzo dobre zawody miał również Tymoteusz Chybiński, który pokonał dwóch przeciwników w kategorii -37 kg (Brytyjczyka oraz Niemca). W trzeciej walce spotkał się z wyższym o głowę Palestyńczykiem, który wcześniej występował w wyższej kategorii wagowej. Tą walkę  przegrał w rundach 0:2, tuż przed strefą medalową, ostatecznie zajmując V miejsce. Kolejne zawody już 19 marca 2023 r. w Belgii.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Informacja i zdjęcie: Centuria Toruń

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".