www.torun.pl

Zdzisław Mackiewicz - Idea – Pamięć Kuba

Data wydarzenia
-
budynek Domu Muz
Opis wydarzenia: 

Praca składa się z 32 obrazów o wymiarach 70x100 cm. Każdy obraz składa się z 100 paskowych fragmentów zdjęć, jest ich więc 3200, są to fotografie rodzinnego albumu poświęconego mojemu synowi - Kubie. „Kuba I” (16 części) to obraz, który powstał w 2007 roku, natomiast „Kuba II” (16 części) w 2017 roku. Całość jest metaforą upływu czasu, odwołuje się do pamięci, określa liniowość czasu i przestrzeni. „Kuba I” jest teraz w wewnętrznej sferze jako czas odległy a „Kuba II” jest zewnętrznym bliższym czasem. Paskowe fragmenty fotografii użytych do opracowania tego obrazu zestawiane chaotycznie bez szacunku dla kolejności zacierają pamięć, prowokują do domysłu.
Zdzisław Mackiewicz – Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Dyplom z grafiki w 1988 r. Od 1991 r. pracuje w Instytucie Artystycznym (Zakład Grafiki) na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, prowadząc zajęcia dydaktyczne z fotografii. Dr habilitowany sztuki w dziedzinie fotografii, prof. UMK. Zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym.

Wstęp wolny

Data: 
13.09.2019 18:00 — 11.10.2019 18:00
Miejsce: 
Dom Muz, ul. Podmurna 1/3
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Miasto
  26 stycznia 2020 r. w CKK Jordanki zainaugurowano obchody 115-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 100-lecia powstania struktur ZNP w Toruniu.
 • Drogi, Inwestycje
  W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Kultura, Miasto
  Przeszło 200 osób z niepełnosprawnością bawiło się 25 stycznia 2020 r. w Dworze Artusa na IV Balu Fundacji Światło.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • 24 stycznia 2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wykład „Prezydenci Stulecia Torunia”. O włodarzach naszego miasta z ostatnich stu lat opowiadał toruński historyk prof. Krzysztof Mikulski.
 • Toruńska artystka Iwona Chmielewska po raz kolejny z prestiżową nominacją do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Wykład o Chinach, taniec ognia i ciasteczka z wróżbą - tak w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 25 stycznia 2020 r. powitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Szczura.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na konferencji prasowej 21 stycznia 2020 r. przedstawiono ofertę miejską przygotowaną na okres ferii zimowych. Na dzieci, które zostaną na ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.