Zbiórka makulatury – ostatnie dni | www.torun.pl

Zbiórka makulatury – ostatnie dni

Eko, Miasto
Data publikacji: 28 kwietnia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
zdjęcie miejsca składowania makulatury

Dobiega końca akcja zbiórki papieru i makulatury w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, zorganizowana w ramach IV edycji konkursu „Zbieramy makulaturę”. Surowiec można przynosić do placówek do 30 kwietnia 2021 r., zostało więc tylko kilka dni.

Celem akcji jest m. in. poszerzanie wiedzy na temat prawidłowej segregacji i gospodarki odpadami oraz promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs organizowany jest od 2017 roku przez Prezydenta Miasta Torunia.

Placówki, które zgłosiły chęć udziału w konkursie, oprócz zbiórki surowców wtórnych w postaci papieru i tektury, są też zobowiązanie do przeprowadzenia działań edukacyjnych oscylujących wokół tematu prawidłowej selekcji odpadów.

Do akcji włączyły się również toruńskie przedsiębiorstwa, które zadeklarowały chęć odbioru makulatury zebranej przez uczniów i przedszkolaków. Są wśród nich SORTIT Piotr Winiarski, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WSRZ” Piotr Rzadkowski, Miklan-Ryza, EKO-FAST Łukasz Górski, TOREKO, VITO-OLI Sp. z o.o. oraz MPO Sp. z o.o.

Konkurs w poprzednich latach cieszył się dużą popularnością wśród szkół i przedszkoli. Co roku brało w nim udział ponad 50 placówek. Od pierwszej edycji zebrały one łącznie blisko 1 300 ton makulatury.

Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca za zajęcie I miejsca za łączną masę papieru i tektury otrzymuje 10 tys. zł, natomiast w przeliczeniu makulatury na jednego ucznia za I miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł. Zwycięzcy są zobowiązani do przeznaczenia wygranej na zakup pomocy dydaktycznych, w które zostaną wyposażone sale lekcyjne.

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.