Zarejestruj się na maraton do 18 lutego! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zarejestruj się na maraton do 18 lutego!

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Komitet Organizacyjny w porozumieniu z Federacją Europejską (EMA) podjął decyzję o ponownym otwarciu rejestracji na Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters. Nowy termin zakończenia rejestracji to 18 luty 2024 roku, w związku z czym to ostatni moment na potwierdzenie swojego startu w imprezie. Do tej pory zgłosiło się ponad 500 zawodniczek i zawodników. 

W 2024 r. przypada 100-lecie maratonu w Polsce. Z tej okazji, za zgodą federacji European Masters Athletics (EMA), bieg na tym dystansie zostanie rozegrany jako specjalne wydarzenie 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkie j Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu 17-23 marca 2024 r.

Mistrzostwa Europy w maratonie odbędą się w ostatnim dniu zawodów – 23 marca 2024 r. Start zaplanowano godz.10.00, a regulaminowy limit czasowy wynosi 6 godzin. Organizatorem rywalizacji maratończyków jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, który jest także odpowiedzialny za przebieg całego championatu. To organizacja doświadczona w przygotowaniu dużych wydarzeń w Arenie Toruń – organizowała już Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters w 2019 i 2023 oraz Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2015.

Mimo, iż zawody Masters obejmują sportowców powyżej 35 lat, sam bieg maratoński będzie miał charakter otwarty, czyli także skierowany do młodszych sportowców oraz wszystkich chętnych, także spoza Europy. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal uczestnictwa w Mistrzostwach Europy. Niewykluczone, że dla wielu maratończyków udział w europejskim czempionacie będzie dodatkową satysfakcją i spełnieniem sportowego marzenia.

Rejestracja: https://emaci2024.com/zarejestruj-sie-na-maraton-do-18-lutego/?lang=pl

Fot. Kujawsko-Pomorski PZLA


Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.