Zapytaj o Spis Powszechny | www.torun.pl

Zapytaj o Spis Powszechny

Miasto
Data publikacji: 22 kwietnia 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Wszyscy, którzy mają pytania lub wątpliwości związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym online. Odbędzie się ono w piątek, 23 kwietnia 2021 r. o godz. 11.00 na platformie Webex.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, którzy wyjaśnią zasady trwającego od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego. Powiedzą, jaki jest cel spisu, pokażą, że wypełnienie internetowego formularza nie jest trudne. Przede wszystkim jednak postarają się odpowiedzieć na pytania i wątpliwości mieszkańców. W spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele Gminnych Biur Spisowych. Do spotkania może dołączyć każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat NSP.

Kliknij w plakat, aby uzyskać dostęp do linku pozwalającego dołączyć do spotkania.

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

Możesz także dołączyć do spotkania klikając TUTAJ

Przypominamy, że po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej spis jest obowiązkowy i przeprowadzany jest metodą samospisu internetowego, bądź za pośrednictwem infolinii. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie w stanie spisać się sam, pomogą mu w tym rachmistrzowie. W wyjątkowych sytuacjach można także skorzystać z Punktu spisowego, który działa przy Urzędzie Miasta Torunia.

Wszystkie informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego uzyskasz na stronie https://spis.gov.pl/

Więcej informacji, w tym także lokalnych znajdziesz także na www.torun.pl/spis2021

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.