Zaproś najbliższych do Torunia - wyniki konkursu | www.torun.pl

Zaproś najbliższych do Torunia - wyniki konkursu | www.torun.pl

Miasto
Data publikacji: 15 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać wieczorną panoramę Torunia

Poprzez zdjęcia lub krótkie filmy zapraszali przyjaciół i krewnych do odwiedzenia Torunia - teraz zdobyli atrakcyjne nagrody. Znamy bowiem wyniki konkursu "Zaproś najbliższych do Torunia".

Przypomnijmy! W lipcu 2020 roku Urząd Miasta Torunia ogłosił konkurs „Zaproś najbliższych do Torunia” którego celem było zapraszanie krewnych, przyjaciół czy znajomych do odwiedzenia naszego miasta. Konkurs obejmował dwie kategorie: zaproszenie w formie fotografii oraz w formie krótkiego amatorskiego filmu. Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 31 sierpnia 2020 roku. W ramach konkursu wpłynęło 109 unikatowych prac, w tym 4 filmiki.

Nagrody ufundowane zostały przez partnerów konkursu:
- Hotel 1231,
- Hotel Filmar,
- Hotel Meeting,
- Hotel Mercure,
- Copernicus Toruń Hotel,
- Hostel Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży,
- Restauracja i Apartamenty Chleb i Wino,
- Jan Olbracht Browar Staromiejski,
- Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki,
- Plenerowe Centrum Rozrywki- Magiczna Tęcza,
- Muzeum Etnograficzne im. M. Znamierowskiej-Prüfferowej,
- Muzeum Okręgowe w Toruniu - Ratusz Staromiejski,
- Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej i Grodzisko Toruń,
- Toruńscy Partacze,
- Rycerskie Opowieści.Jury konkursowe postanowiło  nagrodzić jak największą liczbę uczestników z uwagi na dużą liczbę nadesłanych prac.

Zwycięzcy nagród głównych, dodatkowych i pocieszenia zostaną powiadomieni o wynikach konkursu drogą mailową.

Poniżej zwycięskie prace:

 

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.