Zaprojektuj mural z Kopernikiem! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zaprojektuj mural z Kopernikiem!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu mural z Mikołajem Kopernikiem

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt artystycznego muralu upamiętniającego 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Mural będzie zlokalizowany na elewacji Specjalistycznego Szpitala Miejskiego noszącego imię Mikołaja Kopernika, praca powinna zatem uwzględniać również symbolikę medyczną,  np. motyw konwalii.

Realizacja muralu planowana jest na południowej elewacji podjazdu dla karetek Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Stefana Batorego 17/19 w Toruniu.

Miejsce projektu

Miejsce projektu

Kliknij w obraz, aby powiększyć.

Zgłoszone do konkursu na projekt muralu projekty zostaną ocenione przez Jury złożone z członków Zespołu Organizacyjnego obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, przedstawiciela Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu oraz Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.

Na projekty muralu czekamy do 30 września 2022 r.

Szczegółowe założenia konkursu znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Projekty należy przesyłać w formie:

 • elektronicznej na adres e-mail: wpit@um.torun.pl (temat:  Konkurs na mural upamiętniający 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika),
 • drukowanej na adres: Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Wały Gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń z dopiskiem (Konkurs na mural).

Do pobrania:

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.