www.torun.pl

Zapraszamy na finał TORUŃ#SIĘKRĘCI

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W sobotę 3 sierpnia 2019 r., na finał rolkowych zawodów dla amatorów Toruń♥ROLKI 2019, zaplanowano wieczorny przejazd ulicami Torunia. Trasa została poprowadzona w zachodnim i północnym Toruniu. TORUŃ #SIĘKRĘCI  wystartuje o godz. 20.00 z parkingu hali przy ul. Bema.

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu wszystkich torunian, bez względu na to czy poruszają się na rolkach, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach, rowerach czy freeboradach. Przejazd jest bezpłatny, nie obowiązują na niego zapisy.

Uczestnicy wystartują  z parkingu Areny Toruń, aby ulicami  Bema i  Broniewskiego dotrzeć do centrum handlowego Toruń Plaza. Tam zaplanowano krótki postój z muzyką w tle.  Następnie rolkowo-rowerowy peleton przejedzie ulicami: Okrężną, Gagarina, Św. Józefa,   Grunwaldzką,  Szosą Chełmińską i Bema do  Areny Toruń. Wycieczka potrwa ok. 60 minut.

Przejazd odbędzie się w asyście policji, straży miejskiej i zabezpieczenia medycznego. Organizatorzy przygotowali specjalne świecące balony, które uczestnicy przejazdu otrzymają przy przystanku Toruń Plaza i ruszą z nimi w dalszą drogę. Warto wziąć ze sobą także jak najwięcej świecących lub fosforyzujących elementów. 

Wydarzenie będzie częścią imprezy Toruń♥ROLKI 2019. Do miasta zjadą zawodnicy z całej Polski na kolejną rundę Ligii Bladecrossa. W zabawie wziąć udział mogą także amatorzy i osoby, które chcą dopiero spróbować jazdy na rolkach. Początek wydarzenia sobotniego wydarzenia zaplanowano o godz. 17.00 przy Arenie Toruń. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie GoSport!  i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Toruniu. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.