www.torun.pl

Zapraszamy na finał TORUŃ#SIĘKRĘCI

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W sobotę 3 sierpnia 2019 r., na finał rolkowych zawodów dla amatorów Toruń♥ROLKI 2019, zaplanowano wieczorny przejazd ulicami Torunia. Trasa została poprowadzona w zachodnim i północnym Toruniu. TORUŃ #SIĘKRĘCI  wystartuje o godz. 20.00 z parkingu hali przy ul. Bema.

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu wszystkich torunian, bez względu na to czy poruszają się na rolkach, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach, rowerach czy freeboradach. Przejazd jest bezpłatny, nie obowiązują na niego zapisy.

Uczestnicy wystartują  z parkingu Areny Toruń, aby ulicami  Bema i  Broniewskiego dotrzeć do centrum handlowego Toruń Plaza. Tam zaplanowano krótki postój z muzyką w tle.  Następnie rolkowo-rowerowy peleton przejedzie ulicami: Okrężną, Gagarina, Św. Józefa,   Grunwaldzką,  Szosą Chełmińską i Bema do  Areny Toruń. Wycieczka potrwa ok. 60 minut.

Przejazd odbędzie się w asyście policji, straży miejskiej i zabezpieczenia medycznego. Organizatorzy przygotowali specjalne świecące balony, które uczestnicy przejazdu otrzymają przy przystanku Toruń Plaza i ruszą z nimi w dalszą drogę. Warto wziąć ze sobą także jak najwięcej świecących lub fosforyzujących elementów. 

Wydarzenie będzie częścią imprezy Toruń♥ROLKI 2019. Do miasta zjadą zawodnicy z całej Polski na kolejną rundę Ligii Bladecrossa. W zabawie wziąć udział mogą także amatorzy i osoby, które chcą dopiero spróbować jazdy na rolkach. Początek wydarzenia sobotniego wydarzenia zaplanowano o godz. 17.00 przy Arenie Toruń. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie GoSport!  i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Toruniu. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.