www.torun.pl

Zapraszamy na finał TORUŃ#SIĘKRĘCI

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W sobotę 3 sierpnia 2019 r., na finał rolkowych zawodów dla amatorów Toruń♥ROLKI 2019, zaplanowano wieczorny przejazd ulicami Torunia. Trasa została poprowadzona w zachodnim i północnym Toruniu. TORUŃ #SIĘKRĘCI  wystartuje o godz. 20.00 z parkingu hali przy ul. Bema.

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu wszystkich torunian, bez względu na to czy poruszają się na rolkach, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach, rowerach czy freeboradach. Przejazd jest bezpłatny, nie obowiązują na niego zapisy.

Uczestnicy wystartują  z parkingu Areny Toruń, aby ulicami  Bema i  Broniewskiego dotrzeć do centrum handlowego Toruń Plaza. Tam zaplanowano krótki postój z muzyką w tle.  Następnie rolkowo-rowerowy peleton przejedzie ulicami: Okrężną, Gagarina, Św. Józefa,   Grunwaldzką,  Szosą Chełmińską i Bema do  Areny Toruń. Wycieczka potrwa ok. 60 minut.

Przejazd odbędzie się w asyście policji, straży miejskiej i zabezpieczenia medycznego. Organizatorzy przygotowali specjalne świecące balony, które uczestnicy przejazdu otrzymają przy przystanku Toruń Plaza i ruszą z nimi w dalszą drogę. Warto wziąć ze sobą także jak najwięcej świecących lub fosforyzujących elementów. 

Wydarzenie będzie częścią imprezy Toruń♥ROLKI 2019. Do miasta zjadą zawodnicy z całej Polski na kolejną rundę Ligii Bladecrossa. W zabawie wziąć udział mogą także amatorzy i osoby, które chcą dopiero spróbować jazdy na rolkach. Początek wydarzenia sobotniego wydarzenia zaplanowano o godz. 17.00 przy Arenie Toruń. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie GoSport!  i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Toruniu. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.