www.torun.pl

Zamiar połączenia Dworu Artusa i Domu Muz

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

12 września 2019 r. radni przyjęli uchwałę w sprawie podania do publicznej wiadomości zamiaru połączenia Domu Muz i Centrum Kultury Dwór Artusa.

Dwie samorządowe instytucje kultury miałyby od stycznia 2020 roku funkcjonować jako jedna. Ma to doprowadzić do zintensyfikowania ich działań i urozmaicenia oferty kulturalnej i edukacyjnej. W skład majątku nowej instytucji, która mogłaby funkcjonować pod nazwą Centrum Kultury Dwór Artusa wejdą cztery budynki, w którym mieszczą się funkcjonujące placówki (jeden budynek Dworu Artusa, trzy budynki Domu Muz).

Po połączeniu wszyscy pracownicy dotychczas zatrudnieni w obu instytucjach będą mieli zagwarantowaną pracę na takich samych warunkach jak do tej pory. Podjęte mogą zostać także działania wyrównujące poziom zatrudnienia. Budżet nowopowstałej instytucji będzie sumą planowanych budżetów Dworu Artusa (w 2018 roku 2,25 mln zł) i Domu Muz (ponad 1,1 mln zł).

W skład zespołu, który pracować będzie nad połączenie dwóch podmiotów wejdzie reprezentant Komisji Kultury, Turystyki i Promocji Rady Miasta Torunia.

- Nowa instytucja będzie zarządzała czterema budynkami. Połączenie oznacza przeniesienie do nowej instytucji zarówno pracowników jak i majątkuwyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

W październiku rozpoczną się prace nad strukturą, statutem i regulaminem nowej instytucji. Przeprowadzone zostaną także audyty wewnętrzne i kontrole.

Formalne połączenie i powołanie nowej instytucji kultury zaplanowano na grudzień tego roku, tak aby mogła rozpocząć działanie w stycznia 2020. Poprzedzi je „badanie fokusowe”, które ma jasno sprecyzować oczekiwania potencjalnych odbiorców oferty kulturalnej.

Radni wyrazili zgodę na podanie zamiaru połączenia obu instytucji do publicznej wiadomości.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.