www.torun.pl

Zamiar połączenia Dworu Artusa i Domu Muz

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

12 września 2019 r. radni przyjęli uchwałę w sprawie podania do publicznej wiadomości zamiaru połączenia Domu Muz i Centrum Kultury Dwór Artusa.

Dwie samorządowe instytucje kultury miałyby od stycznia 2020 roku funkcjonować jako jedna. Ma to doprowadzić do zintensyfikowania ich działań i urozmaicenia oferty kulturalnej i edukacyjnej. W skład majątku nowej instytucji, która mogłaby funkcjonować pod nazwą Centrum Kultury Dwór Artusa wejdą cztery budynki, w którym mieszczą się funkcjonujące placówki (jeden budynek Dworu Artusa, trzy budynki Domu Muz).

Po połączeniu wszyscy pracownicy dotychczas zatrudnieni w obu instytucjach będą mieli zagwarantowaną pracę na takich samych warunkach jak do tej pory. Podjęte mogą zostać także działania wyrównujące poziom zatrudnienia. Budżet nowopowstałej instytucji będzie sumą planowanych budżetów Dworu Artusa (w 2018 roku 2,25 mln zł) i Domu Muz (ponad 1,1 mln zł).

W skład zespołu, który pracować będzie nad połączenie dwóch podmiotów wejdzie reprezentant Komisji Kultury, Turystyki i Promocji Rady Miasta Torunia.

- Nowa instytucja będzie zarządzała czterema budynkami. Połączenie oznacza przeniesienie do nowej instytucji zarówno pracowników jak i majątkuwyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

W październiku rozpoczną się prace nad strukturą, statutem i regulaminem nowej instytucji. Przeprowadzone zostaną także audyty wewnętrzne i kontrole.

Formalne połączenie i powołanie nowej instytucji kultury zaplanowano na grudzień tego roku, tak aby mogła rozpocząć działanie w stycznia 2020. Poprzedzi je „badanie fokusowe”, które ma jasno sprecyzować oczekiwania potencjalnych odbiorców oferty kulturalnej.

Radni wyrazili zgodę na podanie zamiaru połączenia obu instytucji do publicznej wiadomości.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • Gmina Miasta Toruń sfinansuje szczepienia przeciw grypie mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65. rok życia. Program wystartuje za kilka tygodni.
 • Kultura, Miasto
  Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.
 • 22 września 2019 roku na terenie stacji pomp wodociągowych „Stare Bielany” odbędzie się Święto Chełmińskiego Przedmieścia. Osiedlowy festyn ma łączyć historię i tradycję okręgu z nowoczesnymi formami spędzania czasu wolnego.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • 42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • W poniedziałek 16 września 2019 r. rusza sprzedaż biletów na miejsca stojące na wyjątkowe wydarzenie - 2019 Revline Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • 14 organizacji z Torunia i okolic włączyło się w organizację II Toruńskiego Edukacyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2019 roku w Centrum Targowym Park.