www.torun.pl

Zamiar połączenia Dworu Artusa i Domu Muz

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

12 września 2019 r. radni przyjęli uchwałę w sprawie podania do publicznej wiadomości zamiaru połączenia Domu Muz i Centrum Kultury Dwór Artusa.

Dwie samorządowe instytucje kultury miałyby od stycznia 2020 roku funkcjonować jako jedna. Ma to doprowadzić do zintensyfikowania ich działań i urozmaicenia oferty kulturalnej i edukacyjnej. W skład majątku nowej instytucji, która mogłaby funkcjonować pod nazwą Centrum Kultury Dwór Artusa wejdą cztery budynki, w którym mieszczą się funkcjonujące placówki (jeden budynek Dworu Artusa, trzy budynki Domu Muz).

Po połączeniu wszyscy pracownicy dotychczas zatrudnieni w obu instytucjach będą mieli zagwarantowaną pracę na takich samych warunkach jak do tej pory. Podjęte mogą zostać także działania wyrównujące poziom zatrudnienia. Budżet nowopowstałej instytucji będzie sumą planowanych budżetów Dworu Artusa (w 2018 roku 2,25 mln zł) i Domu Muz (ponad 1,1 mln zł).

W skład zespołu, który pracować będzie nad połączenie dwóch podmiotów wejdzie reprezentant Komisji Kultury, Turystyki i Promocji Rady Miasta Torunia.

- Nowa instytucja będzie zarządzała czterema budynkami. Połączenie oznacza przeniesienie do nowej instytucji zarówno pracowników jak i majątkuwyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

W październiku rozpoczną się prace nad strukturą, statutem i regulaminem nowej instytucji. Przeprowadzone zostaną także audyty wewnętrzne i kontrole.

Formalne połączenie i powołanie nowej instytucji kultury zaplanowano na grudzień tego roku, tak aby mogła rozpocząć działanie w stycznia 2020. Poprzedzi je „badanie fokusowe”, które ma jasno sprecyzować oczekiwania potencjalnych odbiorców oferty kulturalnej.

Radni wyrazili zgodę na podanie zamiaru połączenia obu instytucji do publicznej wiadomości.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pięcioro absolwentów UMK odebrało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”. Wręczył je, wraz z umowami najmu, prezydent Michał Zaleski w dniu 22 listopada 2019 r.
 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Kultura, Miasto
  Bez wątpienia zakończony niedawno EnergaCamerimage Festival 2019 w Toruniu okazał się kulturalnym i promocyjnym sukcesem. Przez kilka dni za sprawą festiwalu, który po 20 latach nieobecności powrócił do naszego miasta, o Toruniu usłyszał cały świat.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 11 toruńskich par zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2019 r. w zabytkowej Sali Mieszczańskiej.
 • Miasto
  22 listopada 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMK odbyła się konferencja “Prawo humanitarne w 100. lecie Polskiego Czerwonego Krzyża”. Była ona okazją do wspomnień, podsumowań działalności regionalnych oddziałów oraz refleksji na temat międzynarodowego prawa humanitarnego. Konferencję zainaugurował prof. Zacharzewski, który opowiedział o...
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Trwają nasadzenia krzewów w pasach drogowych. W dniu 22 listopada 2019 r. prace objęły ul. Owsianą. Na powierzchni 1073 m kw. zasadzono tam krzewy gat. tawuła japońska.
 • Na Rynku Staromiejskim trwa montowanie dekoracji świątecznych. Jak co roku zespół staromiejski w okresie bożonarodzeniowym rozbłyśnie piękną iluminacją.
 • Poprawa bezpieczeństwa to główny cel prac drogowych, realizowanych obecnie na placu Pokoju Toruńskiego. Chodzi o ograniczenie prędkości samochodów i zmniejszenie liczby miejsc grożących kolizją.
 • Toruń jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbędą się 30 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęto dwa programy z zakresu zdrowia i polityki społecznej. Dotyczą one rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawnością.
 • Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Gala finałowa konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2019” odbyła się 20 listopada 2019 r. w toruńskim hotelu Bulwar.
 • Sesje referatowe, warsztaty historyczne dla młodzieży i pokaz filmu „Szpęgawsk 1939” to główne punkty konferencji naukowej "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku", która odbywa się w piątek 22 listopada 2019 r. w Dworze Artusa.