Załaduj tramwaj energią | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Załaduj tramwaj energią

Miasto, MZK
Data publikacji: 07 sierpnia 2023
Autor: Magdalena Kujawa
Plakat informujący o wydarzeniu Załaduj tramwaj energią

Napędzanie tramwaju poprzez pedałowanie rowerem? Jest to możliwe, o czym będzie można się przekonać 10 sierpnia 2023 r. podczas zawodów na energorowerach. Wydarzenie zaplanowano przed CKK Jordanki oraz w Galerii Copernicus, a stanowi ono zapowiedź otwarcia nowej linii tramwajowej w Toruniu.

„Załaduj się dobrą energią” – tak brzmi hasło przewodnie otwarcia nowej linii. Zanim 25 sierpnia 2023 r. ruszymy prawdziwymi tramwajami na prawdziwe tory, Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zaprasza torunian do udziału w zabawie na energorowerach. Napędzane siłą mięśni rowery stacjonarne wytwarzać będą prąd, a ten wprawi w ruch miniaturowe tramwaje poruszające się po makiecie torowiska. Komu uda się wytworzyć najwięcej prądu, ma szansę na upominek.

Zabawa zostanie przeprowadzona 10 sierpnia 2023 r. dwukrotnie:

 • w godz. 10:30-12:30 na placu przed CKK Jordanki,
 • w godz. 16:00-19:00 w Galerii Copernicus.

Tego dnia podany do publicznej wiadomości zostanie także program wszystkich wydarzeń związanych z  otwarciem linii tramwajowej. Zapraszamy serdecznie mieszkańców do jazdy na energorowerach, a potem, 25 sierpnia 2023 r. do udziału w inauguracji nowej linii.

Przypomnijmy, że budowa linii tramwajowej na północ Torunia była największym zadaniem realizowanego przez Gminę Miasta Toruń za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”. Dzięki wsparciu z unijnego Funduszu Spójności zostały także zmodernizowane i zazielenione torowiska, zakupiono nowoczesne tramwaje, autobusy elektryczne i hybrydowe oraz wozy techniczne.

Sponsorzy imprezy otwarcia linii tramwajowej: Balzola, Intop, Pesa, Solaris, Mera Systemy, Intermarche, B-ACT, Ster Group, Mentor SA, Kancelaria Gorczyca & Klempert Radcowie Prawni, Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Partnerzy: Bank Pekao, BGK

Patroni medialni: Radio Gra, Raport Tramwajowy

Współpraca: CKK Jordanki, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Stowarzyszenie Wędka, Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Galeria Copernicus


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.