Zakończenie wakacji na pikniku Młyna Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zakończenie wakacji na pikniku Młyna Wiedzy

Miasto
Data publikacji: 18 sierpnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat informujący o pikniku "Wakacyjne Zoo" w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na bezpłatny piknik „Wakacyjne ZOO” w dniu 27 sierpnia 2022 r. Przygotowano liczne stanowiska edukacyjne oraz dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.

Na parkingu przed Młynem Wiedzy będzie można skorzystać z dziewięciu stanowisk poświęconych zwierzętom i roślinom. - Między innymi będzie można porozmawiać z lekarzem weterynarii o tym jak odpowiednio zadbać o najbliższe nam zwierzęta domowe. Specjalista opowie o dogoterapii i będzie można poznać psa pracującego i pomagającego - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Na stanowisku „Poznaj z nami niezwykłe zwierzęta” przygotowano spotkania z gadami, pająkami i wielkimi ślimakami. - Przedstawimy ciekawostki związane z budową ich ciała, cechami charakterystycznymi oraz trybem życia. Na odważnych uczestników będzie czekała możliwość bliskiego spotkania z wężem - mówi Marcin Centkowski.

Osoby myślące o posiadaniu kota czy psa organizatorzy zapraszają do punktu „ABC adopcji zwierząt”, gdzie poznają obowiązujące zasady i procedury.

Na stanowisku „Bzyczące na łące” uczestnicy zyskają możliwość bliższego poznania świata pszczół. Będą mogli porównać pszczołę do innych owadów błonkoskrzydłych, takich jak osa czy szerszeń. - Przekonają  się, jak istotną rolę zapylacze odgrywają w życiu ludzi i dlaczego niektóre rośliny zapylane są ręcznie przez człowieka. Dowiedzą się, jakie cuda oprócz miodu pozyskujemy od tych małych owadów oraz jak sprawić, aby nasze otoczenie było dla nich przyjazne - mówi Marcin Centkowski. Będzie również okazja, aby własnoręcznie wykonać pięknie pachnącą świecę z wosku pszczelego oraz ozdobić małą pszczelą zawieszkę.

Podczas pikniku nie zabraknie zajęć praktycznych. Na stanowisku „Dobra karma” uczestnicy wykonają karmnik dla ptaków, a także dowiedzą się, kiedy można dokarmiać ptaki oraz jakie produkty do tego wybrać.

Poza zagadnieniami związanymi ze zwierzętami, przygotowano również szereg aktywności poświęconych roślinom. Na jednym ze stanowisk będzie można „zaadoptować roślinkę”, na innym bliżej poznać liście, nasiona i cechy konkretnych gatunków drzew czy prowadzić obserwacje przyrodnicze w dużym powiększeniu.

W ramach wydarzenia przygotowano również trzy warsztaty. Podczas zajęć „Jak rozmawiać z psem?” uczestnicy poznają podstawy „psiego języka” oraz w praktyce nauczą się go wykorzystywać. - Pokażemy jak rozumieć psa i jak ułatwić mu zrozumienie nas, tak aby relacje były dobre i pełne zaufania - mówi Marcin Centkowski. Zajęcia poprowadzi Patrycja Zamroch, pedagog, zoopsycholog, behawiorysta i kynoterapeuta. Warsztaty odbędą się o godz. 12:00 i 13:30 i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami.

Zajęcia „Świece sojowe” to praktyczne warsztaty, na których uczestnicy wykonają własną świecę sojową. Zaplanowano je o godz. 11:00, 13:00 i 15:00. W tych samych godzinach odbędą się zajęcia „Balsam do ust”, w trakcie którego uczestnicy wykonają ten kosmetyk, wykorzystując naturalne składniki. Receptura zawiera m.in. macerat z nagietka, wosk pszczeli, olej z pestek moreli oraz ze słodkich migdałów.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza również na spotkanie z alpakami, które mieszkają nieopodal. Jak zapewniają organizatorzy, będzie można poznać je dosłownie „od każdej strony”. Wyjścia do alpak są zaplanowane o godz. 12:00, 14:00 i 16:00.

Na warsztaty “Jak rozmawiać z psem?”, “Alpaki to super zwierzaki”, “Świece sojowe” i “Balsam do ust” obowiązują zapisy, które będą prowadzone w dniu wydarzenia od godz. 10:30 w punkcie informacji na parterze głównego budynku CNMW. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy będą przyjmowane na określoną godzinę zajęć do wyczerpania dostępnej puli miejsc.

Najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymają (bezpłatnie) watę cukrową oraz specjalne krówki. Dodatkowymi atrakcjami będą stanowiska byka rodeo, dojnej krowy oraz dużej dmuchanej dżungli.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, organizatorzy sugerują przybycie na wydarzenia komunikacją miejską, jednośladami lub pieszo.

Szczegółowe informacje dotyczące pikniku "Wakacyjne ZOO" są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.