Zakochani w sporcie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zakochani w sporcie

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 lutego 2013
Autor: Małgorzata Litwin

14 lutego zostały wręczone decyzje o przyznaniu stypendiów sportowych na 2013 rok 78 zawodnikom, którzy uprawiają sport w toruńskich klubach i osiągają znakomite wyniki na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Uroczystość odbyła się w auli MDK przy ul. Przedzamcze w Toruniu. Stypendia zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: senior oraz kategorii młodzieżowej. Kandydatów wyłaniały stowarzyszenia kultury fizycznej. Zgodnie z uchwała Rady Miasta Torunia z 2010 r. tego rodzaju wsparcie gminy mogą otrzymać szczególnie uzdolnieni zawodnicy, uprawiający sport w toruńskich klubach sportowych i osiągający wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. Łącznie wpłynęło 128 wniosków. Powołana przez prezydenta komisja zarekomendowała ostatecznie 78 kandydatów do stypendium.  Kwota przewidziana w tegorocznym budżecie miasta na ten cel wynosi 380 tys. zł.

- Fakt, że spotykamy się w dniu św. Walentego, podkreśla, że Toruń jest miastem, które kocha sport - mówił do zawodników prezydent Torunia Michał Zaleski.  - Państwa życiowym wyborom i sportowym pasjom zawdzięczamy entuzjazm i radość z poczucia jedności wszystkich torunian, wiarę w zwycięstwo, szybkie podnoszenie się po porażkach, troskę o zdrowy styl życia, a także wolę zabawy wpisanej przecież w każdą dyscyplinę i rywalizację sportową.

Stypendium na 2013 rok w kategorii młodzieżowej otrzymywać będzie 64 zawodników, w tym w dyscyplinach olimpijskich - 53 zawodników (350 zł brutto miesięcznie), a w dyscyplinach nieolimpijskich - 11 zawodników (250 zł brutto miesięcznie).

Stypendium w kategorii seniorskiej przyznano 14 zawodnikom, w tym w dyscyplinach olimpijskich – 6 zawodnikom (800 zł brutto miesięcznie) i w dyscyplinach nieolimpijskich - 8 zawodnikom (600 zł brutto miesięcznie).


>>> TUTAJ zestawienie laureatów Stypendium Sportowego Prezydenta Torunia na 2013 r.


Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczyli laureatom prezydent Torunia Michał Zaleski i przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz. Zawodnicy otrzymali też w upominku koszulkę i czapeczkę promocyjną Torunia oraz książkę Pera Jonssona „Wspomnienia z żużlowych torów”. Dla uczestników gali wystąpił zespół muzyczny „Strusie 4” z coverami światowych przebojów, a na zakończenie goście spotkali się przy kawie i poczęstunku.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...