www.torun.pl

Zakochani w sporcie

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 lutego 2013
Autor: Małgorzata Litwin

14 lutego zostały wręczone decyzje o przyznaniu stypendiów sportowych na 2013 rok 78 zawodnikom, którzy uprawiają sport w toruńskich klubach i osiągają znakomite wyniki na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Uroczystość odbyła się w auli MDK przy ul. Przedzamcze w Toruniu. Stypendia zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: senior oraz kategorii młodzieżowej. Kandydatów wyłaniały stowarzyszenia kultury fizycznej. Zgodnie z uchwała Rady Miasta Torunia z 2010 r. tego rodzaju wsparcie gminy mogą otrzymać szczególnie uzdolnieni zawodnicy, uprawiający sport w toruńskich klubach sportowych i osiągający wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. Łącznie wpłynęło 128 wniosków. Powołana przez prezydenta komisja zarekomendowała ostatecznie 78 kandydatów do stypendium.  Kwota przewidziana w tegorocznym budżecie miasta na ten cel wynosi 380 tys. zł.

- Fakt, że spotykamy się w dniu św. Walentego, podkreśla, że Toruń jest miastem, które kocha sport - mówił do zawodników prezydent Torunia Michał Zaleski.  - Państwa życiowym wyborom i sportowym pasjom zawdzięczamy entuzjazm i radość z poczucia jedności wszystkich torunian, wiarę w zwycięstwo, szybkie podnoszenie się po porażkach, troskę o zdrowy styl życia, a także wolę zabawy wpisanej przecież w każdą dyscyplinę i rywalizację sportową.

Stypendium na 2013 rok w kategorii młodzieżowej otrzymywać będzie 64 zawodników, w tym w dyscyplinach olimpijskich - 53 zawodników (350 zł brutto miesięcznie), a w dyscyplinach nieolimpijskich - 11 zawodników (250 zł brutto miesięcznie).

Stypendium w kategorii seniorskiej przyznano 14 zawodnikom, w tym w dyscyplinach olimpijskich – 6 zawodnikom (800 zł brutto miesięcznie) i w dyscyplinach nieolimpijskich - 8 zawodnikom (600 zł brutto miesięcznie).


>>> TUTAJ zestawienie laureatów Stypendium Sportowego Prezydenta Torunia na 2013 r.


Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczyli laureatom prezydent Torunia Michał Zaleski i przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz. Zawodnicy otrzymali też w upominku koszulkę i czapeczkę promocyjną Torunia oraz książkę Pera Jonssona „Wspomnienia z żużlowych torów”. Dla uczestników gali wystąpił zespół muzyczny „Strusie 4” z coverami światowych przebojów, a na zakończenie goście spotkali się przy kawie i poczęstunku.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.