www.torun.pl

Zajęcia dla uczniów na czas strajku

Biznes, Miasto, Sport
Data publikacji: 05 kwietnia 2019
Autor: Maria Wesoła

Toruńskie jednostki oraz miejskie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały ofertę zajęć dla uczniów na czas zapowiadanego strajku nauczycieli od 8 kwietnia 2019 roku.

W związku z zapowiadanym od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. strajkiem nauczycieli, uczniowie toruńskich szkół będą mogli skorzystać z oferty 15 instytucji, a w nich zajęć kulturalnych, m.in. warsztatów, pokazów filmowych, zajęć plastycznych czy lekcjach historii oraz zajęć sportowych, m.in. na lodowisku, w hali Olimpijczyk czy kortach tenisowych przy Skarpie.

Na część zajęć z oferty obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Młodzież może również samodzielnie odwiedzić Arenę Toruń i kibicować zawodnikom startującym w Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce.

Poniżej do pobrania pełna oferta (plik w formacie doc.):

Oferta zajęć dla uczniów w dniach 8-12.04.2019 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend toruńskie ulice rozjaśnią się mocą kilkuset światełek podczas Bella Skyway Festival. To jednak nie koniec atrakcji! Czekają na nas również spotkania z historią – piknik w Forcie I, spacer tematyczny pośród kamienic gotyckich, potyczki rycerskie rodzin czy cykl „Wieczory z przeszłością na Zamku Krzyżackim”.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Drogi, Inwestycje
  Od środy, 28 sierpnia 2019 r. na skrzyżowaniu ulic Legionów oraz Żwirki i Wigury zostanie zmieniona organizacja ruchu. Sygnalizację zastąpi rondo.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Miasto, Sport
  Zapraszamy do wzięcia udziału w Świetlnej Rowerowej Masie Krytycznej, która odbędzie się w sobotę 24 sierpnia. Start na Rynku Nowomiejskim o godz. 21:00.
 • Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
 • W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach toruńskich rozpocznie łącznie 29 290 uczniów oraz przedszkolaków. Szkoły i predszkola są gotowe na rozpoczęcie nowego roku, które nastąpi 2 września.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
 • Ruszyła przebudowa ulicy Elektrycznej. Ulica zmieni swoje oblicze na odcinku prawie 300 metrów, od Traktorowej do Inżynierskiej.