www.torun.pl

Zainwestuj w Toruniu - przegląd ofert

Biznes, Miasto
Data publikacji: 07 lipca 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje przegląd, wybranych z tegorocznej oferty inwestycyjnej, nieruchomości. Tereny te cieszą się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów.

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń Wschód
Jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów w aktualnej ofercie miasta. Został przygotowany z myślą o działalności usługowej, składach czy też magazynach. Jego potencjał dostrzegają kolejne firmy. Zainwestowały tam już Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA, Pannatoni Europe, Inpost, United Beverages oraz PHU Agpol. Tereny w tej lokalizacji zakupiły również Exodus, Pulscenter, MGB Rusztowania, a także Rollstick – firma z branży budowlanej, która już rozpoczęła pierwsze prace.

Dla zainteresowanych inwestorów z sektora MŚP miasto przygotowało w pełni uzbrojone tereny, które zostaną sprzedane w III kwartale 2020 roku. To 5 działek o powierzchni około 2 tys. m kw. każda i kolejne 12 o powierzchni po ok. 5 tys. m kw. Jest też oferta dla większych firm: 6 działek o powierzchni 2,7 ha, 2 nieco większe (3,3 ha i 3,8 ha) oraz coś pod naprawdę duże przedsięwzięcie – kompleks nieruchomości: ok. 18,3 ha.

Obecnie, Centrum Wsparcia Biznesu prowadzi 15 inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swojej działalności w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód.

FILM


Tereny inwestycyjne przy ul. Olsztyńskiej
Biznes przyciąga biznes! W tej lokalizacji pozostały już tylko dwie nieruchomości o łącznej powierzchni około 15 tys. m kw. W czwartym kwartale tego roku ten rejon zmieni swe oblicze – otwarty zostanie salon Agata Meble. To duży inwestor, do którego dołączyły firmy: MGB Rusztowania, Auto Moto Jerzy Celmer oraz Euro-Gaz Sp. z o.o.

FILMTereny inwestycyjne przy ul. Andersa
Inwestorzy coraz częściej lokują swój kapitał po drugiej stronie Wisły. Nic dziwnego, lewobrzeżne tereny inwestycyjne charakteryzują się dobrą lokalizacją, skomunikowaniem z resztą miasta i arteriami wylotowymi, a także pełną infrastrukturą, która pozwala na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Aktualnie w ofercie miasta największym zainteresowaniem cieszą się trzy nieruchomości sąsiadujące z terenami inwestycyjnymi TARR SA. To łącznie ponad 4 hektary, podzielone na 3 działki.Dopuszczalne jest tam prowadzenie działalności usługowo-produkcyjnej, składów i magazynów.Tereny inwestycyjne – ul. Pera Jonssona/Szosa Bydgoska
Bardzo ciekawe tereny inwestycyjne zlokalizowane są przy Szosie Bydgoskiej oraz w pobliżu Motoareny – przy ul. Pera Jonssona. To pięć nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 2 ha. Mogą tutaj powstać obiekty usługowe, składy, magazyny oraz obiekty usługowo-produkcyjne. Teren jest położony przy jednej z głównych arterii i dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta. W pobliżu nieruchomości znajdują się inne obiekty usługowe oraz sportowe. Najbliższy przetarg już w sierpniu 2020 roku.


Tereny inwestycyjne – tzw. osiedle JAR
Ewenement na skalę kraju. Tak kilka lat temu określane były inwestycje na tzw. osiedlu JAR. Rzadkością było wówczas, by w całym kraju tak duże osiedle powstawało od zera i to w takim tempie! W zamyśle miejskich planistów osiedle to łączy funkcje mieszkaniowe, rekreacyjne oraz biznesowe. I właśnie takie nieruchomości zagościły w tegorocznej ofercie inwestycyjnej. Najciekawsze z nich:

 • Keplera 46 – 56 / Heweliusza 13-15B

To nieruchomość o powierzchni ponad 1,4 ha przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, z dopuszczalnymi usługami, które nie będą kolidować z funkcją mieszkaniową. Z całą pewnością ta oferta spotka się ze sporym zainteresowaniem wśród deweloperów.

 • Keplera 58 / Heweliusza 17

Dwie działki dla biznesu o powierzchni 0,3312 ha oraz 0,3183 ha. Zainteresowani inwestorzy będą mogli tutaj prowadzić działalność usługową.

FILMTeren inwestycyjny – ul. Poznańska 87
Nieczęsto zdarza się, by w miejskiej ofercie pojawiał się teren inwestycyjny w tej lokalizacji. A jednak! Interesująca nieruchomość w centrum Podgórza, ulokowana wśród istniejącej zabudowy. Powierzchnia działki: 0,0514 ha. Funkcja: zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z dopuszczalnymi usługami wbudowanymi.


Pełna oferta inwestycyjna miasta Torunia znajduje się w serwisie www.torun.direct.

Strona zawiera szereg materiałów, które z całą pewnością będą pomocne potencjalnym inwestorom. Wśród nich, oprócz szczegółowych ofert: materiały graficzne, mapy, zdjęcia, filmy, a także wirtualny podgląd większości nieruchomości.
Centrum Wsparcia Biznesu oferuje natomiast pomoc i wsparcie w całym procesie inwestycyjnym. Wykwalifikowani specjaliści czuwają nad tym, by inwestowanie w Toruniu było sprawne i efektywne.

Zainwestuj w Toruniu! Zapraszamy do kontaktu!

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
ul. Marii Konopnickiej 13
87-100 Toruń
+ 48 56 611 89 30
kontakt@torun.direct
www.torun.direct

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.