Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka

Miasto, Sport
Data publikacji: 15 listopada 2023
Autor: Marcin Pryka

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 15 listopada 2023 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Toruniu odbył się halowy turniej piłki nożnej.

W zawodach wzięły udział drużyny SP 14, SP 15 i SP 24 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców z rocznika 2009 i 2010 (ogółem 60 zawodniczek i zawodników). Łącznie zostało rozegranych 6 meczów na zasadzie „każdy z każdym”, na przemian w kategorii dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. Turniej obserwowali zaproszeni goście: Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia oraz Adrian Mól – Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. Sędzią turnieju był Arkadiusz Wandowicz – koordynator rozgrywek TOPS. Turniej jest wliczany do współzawodnictwa sportowego w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP 15, 2. miejsce zajęła SP 14, a 3. pozycję wywalczyła SP 24. Z kolei w kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy SP 14, przed SP 24 i SP 15.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a drużyny pucharami wręczonymi przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Dodatkowo uczestnicy turnieju otrzymali pakiet okolicznościowy Gminy Miasta Toruń, który zawierał worek gimnastyczny, bidon, koszulkę „I love Toruń” oraz pierniki.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.