Zagraj na Święcie Muzyki i wygraj nagrody | www.torun.pl

Zagraj na Święcie Muzyki i wygraj nagrody

Kultura, Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


baner wydarzenia

Święto muzyki to coroczne wydarzenie, które odbywa się w pierwszy dzień kalendarzowego lata, czyli 21 czerwca. Podobnie jak w zeszłym roku, toruńskie obchody przyjmą formę konkursu.

Podczas każdej edycji, w wielu państwach na świecie, liczne zespoły oraz soliści występują na terenie miast, dzieląc się muzyką z przechodniami. Tak jak co roku również torunianie będą mogli tego dnia cieszyć się muzyką wykonywaną na żywo. Toruńskie obchody mają formę konkursu. Na artystów biorących w nim udział czekać będą atrakcyjne nagrody.

Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza 21 czerwca wszystkich chętnych do świętowania i dzielenia się najróżniejszymi dźwiękami w przestrzeni Torunia. Tegoroczne obchody toruńskiego Święta Muzyki odbędą się pod hasłem „Zagaj w plenerze”. Zapraszamy do udziału każdego, kto jest z muzyką za pan brat.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do wszystkich zespołów, grup muzycznych, solistów i umuzykalnionych amatorów, którzy czują się na siłach, by wystąpić w plenerze, wśród murów toruńskiego zespołu staromiejskiego. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i osoby niepełnoletnie – pod warunkiem zgłoszenia ich przez rodzica lub opiekuna prawnego. Liczy się przede wszystkim pomysł i kreatywność.

Wykonanie i nagranie występu

Aby wziąć udział w konkursie należy:

 • nagrać w całości w dniu 21 czerwca 2021 r. w charakterystycznym miejscu Torunia własny występ instrumentalny bądź wokalny,
 • zrealizować nagranie z należytą starannością, dbając o jego dobrą jakość techniczną,
 • jeszcze tego samego dnia zgłosić swój występ poprzez wysłanie na facebookowy fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej informacji zawierającej dane kontaktowe uczestników (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail) wraz z linkiem odnoszącym się do filmu zamieszczonego w sieci. Kliknij, aby przejść na profil FB TAK

Podczas wykonywania i rejestrowania występu uczestnicy konkursu są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania obowiązujących wytycznych sanitarnych i zasad bezpieczeństwa, dbając o bezpieczeństwo swoje i osób przebywających w bliskim otoczeniu. Uczestnicy konkursu są również zobowiązani do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad dobrych obyczajów, unikania wypowiedzi lub gestów mogących wywołać zbiorową dezaprobatę lub niepokój publiczności (w tym słów lub gestów uznawanych powszechnie za obraźliwe), a także bezwzględnego unikania wszelkich wystąpień natury politycznej.

Wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród

Zgłoszenia w konkursie należy przesyłać w dniu występu, czyli 21 czerwca do północy. Zgłoszenia wysłane w innym terminie nie będą rozpatrywane. Organizator prosi zatem o zwrócenie większej uwagi na samą realizację występu i nagrania, a mniejszą na obróbkę materiału filmowego.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni do 30 czerwca na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej (kliknij, aby przejść na stronę) oraz stronie wydarzenia na portalu Facebook (kliknij, aby przejść na stronę). 3 najlepsze występy, wybrane przez jury konkursowe, zostaną wyróżnione nagrodami: I miejsce – 1.500 zł, II miejsce – 1.000 zł, III miejsce – 500 zł.
Specjalne punkty za spełnienie dodatkowych warunków występu

W konkursie obowiązuje pełna dowolność pod względem repertuaru czy realizacji artystycznej występu. Niemniej warto wziąć pod uwagę kilka wytycznych, za spełnienie których można uzyskać dodatkowe punkty (łącznie może to być 45 punktów):

 • zrealizowanie występu w wybranym przez siebie miejscu na toruńskiej starówce + 10 punktów,
 • czas występu 10 – 15 minut + 10 punktów,
 • czas występu powyżej 20 minut + 15 punktów,
 • poinformowanie Organizatora o planowanym miejscu nagrania do 14 czerwca 2021 r. + 10 punktów

Kliknij, aby zapoznać się z pełnym regulaminem konkursu

Kliknij, aby przeczytać więcej o konkursie

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.