Zachwyceni Toruniem | www.torun.pl

Zachwyceni Toruniem

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu - pokaz podczas festiwalu Bella Skyway

Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.

Grupa niemieckich dziennikarzy gościła w Toruniu w dniach 16-18 czerwca 2021 r., poznając różne oblicza naszego miasta, zarówno zabytki, jak i wydarzenia, jakie przyciągają turystów.

Efektem wizyty jest artykuł pt. „Märchenhafte Lichterwelt in Toruń”, jaki ukazał się na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume - przejdź do strony z artykułem. To popularne miejsce w sieci, w którym Niemcy znajdują relacje z podróży dziennikarskich po świecie, zachęcające do odkrywania nowych miejsc. Artykuł został poświęcony corocznemu wydarzeniu w Toruniu, jakim jest Bella Skyway Festiwal, przyciągający setki tysięcy turystów nie tylko z kraju, ale i zza granicy.

Artykuł, okraszony zdjęciami z poprzednich edycji festiwalu, zachęca do wizyty w Toruniu, szczególnie w dniach 17-22 sierpnia 2021 roku, kiedy na terenie zespołu staromiejskiego odbywać się będzie kolejna edycja Bella Skyway Festiwal. Obok opisów znanych już niektórych instalacji, w tym mappingu z księżniczkami znanymi z filmów Disneya, jaki pokazany będzie na ścianach budynku Collegium Maximum, podane są informacje organizacyjne: w jaki sposób kupić bilety i w jakiej cenie, gdzie znaleźć wiadomości na temat samego festiwalu, jak i miasta.

Fot. Toruńska Agenda Kulturalna

 

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.