Zabłysły światła na Auto Skywayu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zabłysły światła na Auto Skywayu

Kultura, Miasto
Data publikacji: 19 sierpnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać oświetlony fragment baneru z napisem "Auto Skyway Festival", w tle widać podświetlonego zawodnika motocrossu wykonującego ewolucję na motorze

Wieczorem 19 sierpnia 2020 roku rozbłysły po raz pierwszy światła podczas Auto Skyway Festival. Wydarzenie potrwa do soboty 22 sierpnia.

Festiwal światła w 2020 roku ze względu na pandemię przybrał inną nowatorską formę – widzowie poruszają się samochodami po pięciokilometrowej trasie prowadzącej przez Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego i zza szyb oglądają kilkanaście świetlnych projektów. Podczas inauguracji festiwalu drogę widzom pokazywali zastępca prezydenta miasta Torunia, Zbigniew Fiderewicz oraz wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski.

Przemierzając wskazywaną przez charakterystyczne postaci ufoludków, goście festiwalu miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 11 stref tematycznych. W programie znajdują się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Podziwiać można m.in. fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji są świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Przejdź do strony Auto Skyway Festival 2020

Na stronie Auto Skyway Festival można nabyć bilety na wydarzenie (bilety są też do kupienia przy wjeździe na lotnisko), a także zapoznac się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie lotniska.

Auto Skyway Festiwal odbywa się na Lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku. Na wydarzenie wjeżdżać można w godzinach 20:30-00:00, natomiast ostatni wjazd na teren lotniska przewidywany jest około godziny 23:45.

Wjazd na teren lotniska zlokalizowany jest od strony ul. Łukasiewicza, wyjazd od ul. Okrężnej. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie uprawnia do wcześniejszego wjazdu.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.