Zabłysły światła na Auto Skywayu | www.torun.pl

Zabłysły światła na Auto Skywayu

Kultura, Miasto
Data publikacji: 19 sierpnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać oświetlony fragment baneru z napisem "Auto Skyway Festival", w tle widać podświetlonego zawodnika motocrossu wykonującego ewolucję na motorze

Wieczorem 19 sierpnia 2020 roku rozbłysły po raz pierwszy światła podczas Auto Skyway Festival. Wydarzenie potrwa do soboty 22 sierpnia.

Festiwal światła w 2020 roku ze względu na pandemię przybrał inną nowatorską formę – widzowie poruszają się samochodami po pięciokilometrowej trasie prowadzącej przez Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego i zza szyb oglądają kilkanaście świetlnych projektów. Podczas inauguracji festiwalu drogę widzom pokazywali zastępca prezydenta miasta Torunia, Zbigniew Fiderewicz oraz wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski.

Przemierzając wskazywaną przez charakterystyczne postaci ufoludków, goście festiwalu miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 11 stref tematycznych. W programie znajdują się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Podziwiać można m.in. fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji są świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Przejdź do strony Auto Skyway Festival 2020

Na stronie Auto Skyway Festival można nabyć bilety na wydarzenie (bilety są też do kupienia przy wjeździe na lotnisko), a także zapoznac się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie lotniska.

Auto Skyway Festiwal odbywa się na Lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku. Na wydarzenie wjeżdżać można w godzinach 20:30-00:00, natomiast ostatni wjazd na teren lotniska przewidywany jest około godziny 23:45.

Wjazd na teren lotniska zlokalizowany jest od strony ul. Łukasiewicza, wyjazd od ul. Okrężnej. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie uprawnia do wcześniejszego wjazdu.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.