Z wizytą w Sohbi Craft Poland | www.torun.pl

Z wizytą w Sohbi Craft Poland

Biznes, Miasto
Data publikacji: 04 lutego 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Produkcja w zakładzie Sohbi Craft Poland

Sohbi Craft Poland to zakład produkcyjny prężnie działający w Strefie Ekonomicznej Podstrefie Łysomice. W dniu 4 lutego 2021 r. wizytę złożył tam prezydent Michał Zaleski.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami firmy Sohbi Craft Poland oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozmowy dotyczyły funkcjonowania PSSE oraz obecności w niej takich firm, jak Sohbi Craft. Goście zapoznali się z historią oraz profilem firmy, a także jej rozwojem i przyszłością. Potem przyszedł czas na zwiedzanie fabryki. - Jestem pod wrażeniem fabryki, która odbiega od powszechnego wyobrażenia tego typu miejsc. Widać tu pełną automatyzację procesu produkcyjnego, tempo i precyzję prac, które pozwalają osiągać wysokiej jakości produkty znane na całym świeciepowiedział prezydent Michał Zaleski.   

Sohbi Craft Poland Sp. z o.o. uruchomiło swoją działalność w listopadzie 2007 roku w Strefie Ekonomicznej Podstrefie Łysomice. To pierwsza zlokalizowana w Europie fabryka z japońskiej grupy Sohbi. Od początku 2008 roku Sohbi Craft Poland Sp. z o.o. prowadziła produkcję stalowych części do ciekłokrystalicznych telewizorów Sharpa.

Obecnie zakład w Ostaszewie specjalizuje się w produkcji części tłoczonych dla przemysłu motoryzacyjnego i AGD (pompy ciepła, kotły), z różnego typu materiałów (stal, aluminium, miedź, nierdzewka). Spółka posiada certyfikaty jakości ISO/IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001. Obecnie klientami spółki są m.in. Toyota Boshoku, Denso, Daikin, Panasonic, Riello, Apator oraz Toyota Gosei, do których dostarcza komponenty tłoczone (stal, aluminium, mosiądz, miedź, nierdzewka). W momencie wybuchu pandemii firma podjęła decyzję o inwestycji w kierunku „celów zrównoważonego rozwoju” i rozpoczęła produkcję półmasek filtrujących w klasie FFP2, dających wysoką ochronę użytkownikowi. Maski posiadają europejski certyfikat CE EN 149 + A1.

Sohbi Craft odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Świadczyć o tym może nagroda od firmy z Grupy Denso za „najlepszego dostawcę części do sprężarek” w roku 2017, a także złotym wyróżnieniem od Toyoty Boshoku EU w kategorii „dostawy”. W 2018 zostało nagrodzone przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców statuetką Diament Jakości, a w 2019 za najlepsza jakość od Toyota Boshoku Europe. Firma wyróżnia się na tle pozostałych tłoczni dużym zinformatyzowaniem systemów zarządzania oraz zautomatyzowaniem linii produkcyjnych na poziomie 92%.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.