Z urzędu na emeryturę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Z urzędu na emeryturę

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Pamiątkowe zdjęcie emerytowanych pracowników z prezydentem i jego zastępcą

Po 40 latach pracy z Urzędem Miasta Torunia żegnają się odchodzący na emeryturę pracownicy: Aleksandra Jasińska i Zbigniew Chętkowski.

Pani Aleksandra Jasińska, z wykształcenia ekonomistka, z Urzędem Miasta Torunia związała się w 1998 roku, podejmując pracę w Wydziale Obsługi Mieszkańców (wówczas Ewidencji i Rejestracji). Zakończyła ją w styczniu 2023 r. na stanowisku inspektora. W sumie przepracowała w magistracie prawie 25 lat, a łacznie - ponad 40 lat. W 2013 r. otrzymała złoty medal za długoletnią służbę. Wcześniej  pracowała w toruńskiej Elanie.

Pan Zbigniew Chętkowski, główny specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej, wcześniej od 1 grudnia 2013 r. do 11 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję kierownika referatu Nadzoru Drogowego i Zarządzania Ruchem na Drogach. Ma również na koncie ponad 40 lat pracy, z czego ponad 9 przepracował w Urzędzie Miasta Torunia. Magister inżynier budownictwa po Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (1996), wcześniej był związany z kilkoma firmami z branży komunalnej – pracował m.in. w Rejonach Dróg Publicznych, Zarządzie Dróg w Toruniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych , a do Torunia powrócił w 2013 r. po kilkuletniej pracy w Zakładzie Usług Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.

- 40 lat minęło jak jeden dzień! Bardzo dziękuję Państwu za wieloletnią, rzetelną pracę i oddanie sprawom miasta i mieszkańcówmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.Teraz  przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że to, co sobie Państwo zaplanujecie, będzie spokojne, dobrze ułożone i dające uczucie osobistej radości. Życzę zdrowia, mam nadzieję, że wspomnienia z lat pracy w urzędzie będą dla Państwa przyjemne.

Wraz z zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem prezydent Michał Zaleski obdarował odchodzących pracowników listami gratulacyjnymi, bukietami kwiatów oraz pamiątkowymi figurami ceramicznymi. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy Dorota Szmigiel i Łukasz Typek.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".