Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 02 maja 2023
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia list z życzeniami od Mera Łucka.

3 maja 2023 roku będziemy obchodzić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji swoje życzenia Prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu oraz mieszkańcom przesłał Mer Łucka, Ihor Poliszczuk.

Poniżej pełna treść przesłanego listu:

Szanowny Panie Prezydencie!

Wyrażam Panu swój głęboki szacunek i składam najserdeczniejsze życzenia dla Pana oraz mieszkańców Torunia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku zapoczątkowało nowy etap w historii Europy. Dokument ten nie tylko pokazał dążenie Polaków do obrony wartości i wolności demokratycznych, ale także ogłosił powstanie nowej Polski jako państwa prawnego. Wasz kraj w okresie swojego kształtowania wykazał się dynamicznym rozwojem i zajął godne miejsce we Wspólnocie Europejskiej.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja szczerze życzę Panu odważnych decyzji i sukcesów w podejmowanych przedsięwzięciach, a mieszkańcom miasta Torunia i całemu Narodowi Polskiemu – spokojnego nieba i dobrobytu.

Korzystając z okazji, wyrażam wdzięczność Polsce za wszechstronne wsparcie i pomoc dla Ukrainy i Ukraińców w tym niezwykle trudnym czasie. Bardzo doceniamy obronę ukraińskich interesów państwowych na arenie międzynarodowej. Szczególne podziękowania składam Panu oraz mieszkańcom miasta Torunia za pomoc Łuckiej Miejskiej Hromadzie Terytorialnej.

Mam nadzieję na kontynuację dwustronnej współpracy. Wierzę, że przyjazne relacje między miastami Łuck i Toruń, oparte na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku, będą nadal przyczyniać się do rozwoju naszych społeczności i budowania demokratycznej, pokojowej i zjednoczonej Europy.

Z wyrazami szacunku,

Mer Miasta Łuck Ihor Poliszczuk

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: łodzie flisacze na Bulwarze Filadelfijskim
  Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim zakończył się montaż dwóch pomostów, służących do obsługiwania łodzi flisaczych, które już przeszły rejsy testowe na Wiśle.
 • MZK
  Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Wręczenie medalu "Thorunium" Annie Broniewicz przez prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Koncert gitarowy Janusza Strobla i wręczenie "Thorunium" Annie Broniewicz uczciły 12 kwietnia 2024 r. jubileusz 30-lecia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".
 • Kultura, Miasto
  Zespół Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" funkcjonujący przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury 12 kwietnia 2024 r. w Młynie Kultury obchodził jubileusz 45-lecia.
 • Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej
  Miasto
  W 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicę ujawnienia zbrodni na Placu 4 Czerwca otwarta została wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”. Wydarzenie miało miejsce 12 kwietnia 2024 r.
 • 11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce. Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach,...
 • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu realizuje bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Pogoda sprzyja intensywnym pracom drogowym. Obecnie trwa między innymi budowa ulicy Beliny - Prażmowskiego.
 • Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 5 maja 2024 r. na boisku X Liceum Ogólnokształcącego.
 • 13 kwietnia o godz. 16.30 na Lodowisku Tor Tor odbędą się pokazy łyżwiarskie na zakończenie sezonu 2023/2024 zawodników MKS AXEL: sekcja par tanecznych i solo dance, sekcja solistów, dzieci z Akademii Łyżwiarskiej oraz sekcji amatorskiej.
 • Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.