www.torun.pl

XVI Toruńskie Forum NGO

Miasto
Data publikacji: 18 października 2019
Autor: Filip Tomasik

Prezydent Miasta Torunia oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia zapraszają do udziału w Forum przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w naszym mieście.

7 listopada 2019 r. odbędzie się już szesnaste Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych, tradycyjnie organizowane we współpracy z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia. Spotkanie toruńskiego środowiska pozarządowego z przedstawicielami samorządu lokalnego służy przede wszystkim wymianie informacji oraz doświadczeń, pozwala omówić aktualne problemy organizacji działających w Toruniu oraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

Program spotkania uwzględnia część panelową, podczas której przedstawimy informacje dotyczące otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych Gminy Miasta Toruń w roku 2020, w tym nowych wzorów dokumentów konkursowych (oferty, umowy i sprawozdania z wykonania zadania publicznego). 

W ramach zaproponowanych warsztatów szkoleniowych wyjaśnimy jak zdefiniować, zweryfikować i rozliczać rezultaty zadania publicznego, jak je zmierzyć po zakończonym działaniu, jak organizować wolontariat w NGO, jak  motywować wolontariuszy i jak ich zatrzymać w organizacji. Będziemy również rozmawiać o wydatkach kwalifikowalnych i niekwalifikowalnych w ofertach konkursowych.

Podczas tegorocznego Forum przeprowadzone zostaną również wybory przedstawicieli toruńskich organizacji pozarządowych do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na lata 2020-2022 (V kadencja), a wydarzeniem towarzyszącym będzie VI Kawiarenka Obywatelska Seniorów organizowana we współpracy z Radą Seniorów Miasta Torunia.

  
>>>ZGŁOŚ SIĘ ELEKTRONICZNIE TUTAJ<<<

   


Kiedy?
7 listopada 2019 r.
, godz. 10.00-16.00

Gdzie?
Dwór Artusa, ul. Rynek Staromiejski 6,  87-100 Toruń

Program Forum
wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest na stronie: www.orbitorun.pl


Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy do 31 października 2019 r.


Kontakt
Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń (pok. nr 35)


Przypominamy, że do 23 października 2019 r., do godz. 15.00 przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia, kadencji 2020-2022.

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  27 lutego 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Winnica. Dzięki niej powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  27 lutego 2020 roku po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.
 • Miasto
  W związku z nowymi informacjami dotyczącymi zarażenia koronawirusem w Europie i wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina o zasadach profilaktyki zachorowań.
 • Miasto, Sport
  Już jutro 28 lutego 2020 roku zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Hotelu Filmar o godz. 19:00.
 • MZK
  Od marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy linii autobusów miejskich 10, 20, 24, 26, 34 i 40.
 • Gmina przeznaczy dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach - tak zadecydowała na sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla miasta Torunia na lata 2020-2050. Uchwałę w tej sprawie radni toruńscy przyjęli 27 lutego 2020 roku podczas 16. sesji Rady Miasta.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • 27 lutego 2020 roku radni przyjęli miejski program polityki zdrowotnej „Qźnia zdrowia kids”. Poprzez jego realizację miasto chce walczyć z otyłością o nadwagą u dzieci i młodzieży.
 • 16. sesja Rady Miasta Torunia odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. od godz. 10:00 w sali nr 33 Urzędu Miasta Torunia (II piętro).
 • 29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które odbędą się 1 marca 2020 roku o godz. 12:00 pod pomnikiem przy Alei Solidarności.