XVI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

XVI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 04 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat XVI Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu

Ponad 170 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. W dniach od 13 do 19  listopada 2023 r. odbędzie się 16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Koordynatorem wydarzenia w Toruniu jest Centrum Wsparcia Biznesu.

Największa w Polsce inicjatywa promująca świadomy rozwój zawodowy i aktywną postawę wobec życia w 2023 roku odbędzie się pod hasłem „Rewolucje Technologiczne”. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, jak co roku, aktywnie uczestniczy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, promując podejmowanie biznesowych inicjatyw. Nie zabraknie szkoleń z zakładania, prowadzenia i finasowania działalności gospodarczej, inspirujących spotkań z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Przedsiębiorcy spotkają się ze specjalistami z branży finansowej i logistycznej, będą też mogli uzyskać porady związane z prawem i cyberbezpieczeństwem. Szczegółowy program już wkrótce pojawi się na stronie torun.direct.

Zapraszamy organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, do włączenia się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i zgłaszanie propozycji wydarzeń o tematyce biznesowej do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu pod adresem: m.bielec@torun.direct.

Patronat medialny nad XVI edycją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu objął portal kujawy-pomorze.info.

Oficjalny partner zobowiązuje się do organizacji przynajmniej jednego wydarzenia w terminie 13-19 listopada 2023 r. o szeroko rozumianej tematyce przedsiębiorczości, podania do wiadomości uczestników informacji, iż wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodni Przedsiębiorczości oraz opatrzenia wydarzenia udostępnionym logotypem 16. edycji ŚTP 2023 do pobrania na stronie organizatora. Wydarzenie należy zarejestrować na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poprzez platformę KONFEO.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie organizatora Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.