www.torun.pl

XV Forum Gospodarcze Toruń 2008

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2008
Autor: admin_vobacom

21-23 kwietnia 2008 r. w Toruniu odbędzie się XV Forum Gospodarcze pn. "Europa - w poszukiwaniu utraconej tożsamości?".

Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie "Integracja i Współpraca", a współgospodarzami marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. Celem spotkania jest tworzenie przyjaznego klimatu dla wymiany poglądów i doświadczeń między ludźmi gospodarki, polityki, nauki i kultury. na toruńskim forum spodziewani są goście z Polski i wielu krajów europejskich, m.in. Austrii, Białorusi, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

Spotkania w ramach Forum będą odbywać się w kilku miejscach w Toruniu. Każdy dzień spotkań będzie rozpoczynany od sesji plenarnej w Dworze Artusa. Inauguracja Forum odbędzie się 21 kwietnia o godz. 12.00 w Dworze Artusa z udziałem prof. Jerzego Buzka (posła do Parlamentu Europejskiego),· prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego (Ministra Sprawiedliwości), Marka Sawickiego (Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Anny Zarzyckiej (Prezesa Zarządu ZCh ZACHEM S.A.), Stanisława Cioska (b. ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej), Ludwika Sobolewskiego (Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych), Andrzeja Arendarskiego (Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej).

O godz. 14.30 zaplanowano uroczyste otwarcie Dni Słowacji w Toruniu w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (Rynek Nowomiejski 17). Trzeci dzień konferencji przebiegać będzie pod hasłem „Europa – region”. Autorem programu tego dnia Forum Gospodarczego jest marszałek województwa oraz prezydent Torunia.

Forum Gospodarcze jest wydarzeniem dofinansowanym z budżetu Torunia kwotą 59.500 zł.

Czytaj więcej na stronie www.forumgospodarcze.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.