www.torun.pl

XIV Anielskie Spotkania

Data wydarzenia
-
ikona wydarzenia kulturalnego
Opis wydarzenia: 

23-25.09 (poniedziałek-środa)
Warsztaty z zakresu muzyki oraz plastyki dla dzieci i młodzieży (7-13 lat) pod kierunkiem Alicji Bogackiej. Uczestnicy poznają nietypowe techniki, takie jak np. malowanie na jedwabiu, tworzenie drewnianych mozaik czy rzeźbienie w glinie. Zapisy na zajęcia w Galerii Cud oraz Galerii Omega. Miejsce: Galeria Omega, ul. Przedzamcze 12

25.09. (środa)

 • godz. 18.00 Kawiarniane delicje – koncert

Przed- i powojenne polskie ballady wykona zespół pod kierunkiem Leszka Milińskiego
Miejsce: MDK

26.09 (czwartek)

 • godz. 18.00 Przegląd polskiej piosenki - koncert

Utwory polskiej poezji śpiewanej zaprezentuje Zespół Bez Idola.
Miejsce: MDK

27.09. (piątek)

 • godz. 12.00 Piosenki dla nadziei - koncert

Dzieci i młodzież z toruńskich zespołów muzycznych zaśpiewają dla Podopiecznych Fundacji Światło.
Miejsce: Fundacja Światło, ul. Grunwaldzka 64

 • godz. 18.00 Najpiękniejsze ballady francuskie o miłości - koncert

Piosenki wykonają Jacek Beszczyński i przyjaciele.
Miejsce: Zamek Krzyżacki

28.09. (sobota)

 • godz. 16.00 Prowincja Sakralnie - wernisaż

Wystawa prezentująca prace członków Stowarzyszenia Artystycznego Prowincja z Siedliszcz. Dzieła zebrane są efektem działań grupy, która zainspirowała się terenami wschodniego Pogranicza. Owo Pogranicze, z historycznego punktu widzenia, to ziemia niespokojna, gdzie przez wiele lat Wschód spotykał się z Zachodem. Tę zależność widać w ich pracach - w różnorodności technik, formy czy też w odwołaniach do bogatej tradycji i symboliki regionu.
Miejsce: Galeria Omega ul. Przedzamcze 12

 • godz. 18.00 Osiecka, Młynarski, Przybora - koncert

Mistrzowskie teksty Agnieszki Osieckiej, utwory ikony kabaretu literackiego Wojciecha Młynarskiego oraz Jeremiego Przybory usłyszymy w wykonaniu Klementyny Umer z zespołem.
Miejsce: MDK

29.09. (niedziela)

 • godz. 18.00 Piosenki Wojciecha Młynarskiego - koncert galowy

Koncert galowy, na którym, jak co roku, wręczone zostaną statuetki Toruńskiego Anioła najbardziej zasłużonym dla idei wolontariatu. Dla publiczności zagrają artyści scen warszawskich, w tym: Antoni Muracki, Andrzej Ozga, Marek Majewski.
Miejsce: Dwór Artusa. Wstęp z zaproszeniami

30.09. (poniedziałek)

 • godz. 17.00 Piosenki Anny German - koncert

Utwory polskiej powojennej piosenkarki i kompozytorki, wykona Leszek Miliński z zespołem.
Miejsce: Dom Harcerza

Wstęp wolny (poza koncertem 29.09.)

Data: 
25.09.2019 18:00 — 30.09.2019 18:00
Miejsce: 
MDK, Dwór Artusa, Dom Harcerza, Galeria Omega
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.