X Festiwal Cichej Muzyki: Między fantazją, a polonezem | www.torun.pl

X Festiwal Cichej Muzyki: Między fantazją, a polonezem | www.torun.pl

Data wydarzenia
-
plakat koncertu
Opis wydarzenia: 

Wykonawca: Maria Erdmann. Repertuar: Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach, Wilhelm Friedemann Bach, Johann Gottlieb Goldberg, polonica muzyczneKlawikord, protoplasta klawesynu, gościł już na koncertach festiwalu Towarzystwa Bachowskiego. To instrument salonowy, niezbyt głośny, ale pozwala panować nad dźwiękiem.

Słowo: Jakub Burzyński

Repertuar, jaki zaproponuje wykonawczyni, Maria Erdmann, skutecznie nakłoni widownię do skupienia. Artystka, znana jest bowiem nie tylko z kunsztu wykonawczego, ale i zainteresowań muzyką tradycyjną. Takie badania owocują zwykle pięknem wynikającym z ducha czasów, w jakich powstaje, a więc autentyzmem.

Towarzystwo Bachowskie po raz kolejny zaprasza na nagranie publiczność. Koncert odbędzie się oczywiście z zachowaniem COVID-owych zasad bezpieczeństwa. Mimo pandemii, zapewniliśmy z toruńskim Muzeum Okręgowym możliwość odbioru koncertu na żywo podczas dokonywania nagrań. Aby wziąć udział w nagraniu należy się zarejestrować poprzez formularz. W sprawie rezerwacji można także pisać na adres: rezerwacje@js-bach.pl

W niedzielę, 18 października od godziny 17.00 Towarzystwo Bachowskie rozpocznie retransmisję tego koncertu na swojej stronie internetowej

Wstęp wolny

 

Klawikord, protoplasta klawesynu, gościł już na koncertach festiwalu Towarzystwa Bachowskiego. To instrument salonowy, niezbyt głośny, ale pozwala panować nad dźwiękiem.

Repertuar, jaki zaproponuje wykonawczyni, Maria Erdmann, skutecznie nakłoni widownię do skupienia. Artystka, znana jest bowiem nie tylko z kunsztu wykonawczego, ale i zainteresowań muzyką tradycyjną. Takie badania owocują zwykle pięknem wynikającym z ducha czasów, w jakich powstaje, a więc autentyzmem.

Towarzystwo Bachowskie po raz kolejny zaprasza na nagranie publiczność. Koncert odbędzie się oczywiście z zachowaniem COVID-owych zasad bezpieczeństwa. Mimo pandemii, zapewniliśmy z toruńskim Muzeum Okręgowym możliwość odbioru koncertu "w realu" podczas dokonywania nagrań. Dlatego bardzo nam zależy na pomocy w zaproszeniu licznych miłośników naszego festiwalu. Zapraszamy na nagranie w niedzielę, 4 października 2020 o godz. 17:00 po rejestracji swojej fizycznej obecności za pomocą formularza zgłoszeniowego, do którego link znajduje się poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEAsWtWkIts9vCnTCVvCyTWCxRjby6...

W sprawie rezerwacji można także pisać na adres: rezerwacje@js-bach.pl

     Dwa tygodnie później zaś, w niedzielę 18 października od godziny 17.00 Towarzystwo Bachowskie rozpocznie retransmisję tego koncertu na stronie www.js-bach.pl.

„Między fantazją, a polonezem”

Wykonawca: Maria Erdmann

Repertuar: Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach, Wilhelm Friedemann Bach, Johann Gottlieb Goldberg, polonica muzyczne

Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela 4 października 2020 godz. 17:00 – koncert rejestrowany z publicznością

Miejsce: Ratusz Staromiejski w Toruniu (Sala Mieszczańska)

Wstęp wolny

 

Niedziela 18 października 2020 godz. 17:00 – retransmisja koncertu w sieci.

Więcej o repertuarze i wykonawcy: https://www.js-bach.pl/maria-erdmann-na-klawikordzie-%e2%80%a2-bedzie-ba...

Grafika w załącznikach.

 

 

Data: 
04.10.2020 17:00
18.10.2020 17:00
Miejsce: 
Ratusz Staromiejski i online
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.