www.torun.pl

Wystartowała rywalizacja mastersów

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 marca 2019
Autor: Maria Wesoła

8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters potrwają do 30 marca 2019 r.  O medale walczy 4350 zawodników z 88 krajów.

Arena Toruń jest głównym obiektem, w którym przez cały tydzień, od 24 do 30 marca 2019 roku, rozgrywane będą konkurencje lekkoatletyczne: biegi 60 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 60 m przez płotki, 3 000 m chód na hali, pięciobój, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem, rzut ciężarkiem, biegi przełajowe na 6 i 8 km, półmaraton, chód na 10 km, bieg na 10 km, sztafeta 4x200m. Poza tym niektóre konkurencje zostaną rozegrane zostaną w przestrzeni publicznej, np. w pobliskim lesie Rudelka, a także w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska.

Najliczniejsza jest reprezentacja Polski - 870 zawodników. Wśród nich jest aż 28 olimpijczyków: Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewcz, Urszula Kielan, Łukasz Pawłowski, Joanna Balcerzak, Barbara Bieganowska, Ludwika Chewińska, Sebastian Chmara, Lidia Chojecka-Leandro, Paweł Czapiewski, Rafał Fedaczyński, Roman Golanowski, Jan Huruk, Anna Jakubczak-Pawelec, Piotr Klimczak, Adam Kolasa, Wanda Panfil, Genowefa Patla, Marek Plawgo, Anna Rostkowska, Grzegorz Sudoł, Magdalena Szczepańska, Tomasz Szymkowiak, Ryszard Szparak, Janusz Trzepizur, Joanna Wiśniewska oraz Robert Wolski.

Łącznie do Torunia przyjechało około 10 tys. osób - zawodników, trenerów, działaczy i osób towarzyszących. Otwarcie mistrzostw odbyło się 23 marca w Arenie Toruń, gdzie zaprezentowali się zawodnicy, a powodzenia w duchu sportowej rywalizacji życzył mastersom prezydent Torunia Michał Zaleski.  Inaugurację rywalizacji uświetnił koncert "Muzyczna podróż dookoła świata" pod kierownictwem Bartosza Staszkiewicza. Wystąpili m.in. Joanna Czajkowska-Zoń (wokal), Tomasz Torres (perkusja), Michał Rybka (gitara basowa), Nikodem Wróbel (gitara) i Tomasz Busławski (wokal/saksofon).

Zapraszamy do kibicowania mastersom - wstęp na zawody jest wolny.

Dzienny program zawodów

Fot. Adam Zakrzewski


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.