Wyścigi rowerkowe dla dzieci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyścigi rowerkowe dla dzieci

Sport
Data publikacji: 19 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Dziecko na rowerku na Motoarenie

246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.

Organizatorzy tej popularnej imprezy dla najmłodszych cyklistów mogą mówić o sporym szczęściu. Rowerowa rywalizacja w niedzielny poranek została rozegrana przy słonecznej pogodzie, a już kilka godzin później nad miastem przeszła silna ulewa i burze.

W tegorocznych zawodach mogły uczestniczyć dziewczynki i chłopcy urodzeni w latach 2014-2022. Chętnych jak zawsze nie brakowało – w 5 kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 246 dzieci. W zależności od wieku młodzi zawodnicy ścigali się na dystansach od 50 do 318 metrów. Najmłodsi z roczników 2022-2021 jechali na rowerkach biegowych. Maluchom towarzyszyli rozemocjonowani rodzice.

Co warto podkreślić, to wyścigi amatorskie. Nie można w nich startować na rowerach profesjonalnych typu kolarzówka. Liczy się dobra zabawa i zachęta do aktywnego spędzania czasu od najmłodszych lat. To także nauka bezpiecznego korzystania z roweru – każdy uczestnik musiał mieć na głowie kask.

Na wszystkich uczestników, niezależnie od zajętego miejsca, czekały medale i upominki. Najlepsi odebrali okolicznościowe pucharki z rąk Marioli Soczyńskiej, dyrektorki miejskiego Wydziału Sportu i Rekreacji.

Imprezę zorganizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie GoSport.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.