www.torun.pl

Wyścigi 10-latków na 10-lat Motoareny

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.

Przyczepność toru, na którym na co dzień rywalizują toruńscy żużlowcy, okazała się przyjazna dla rowerzystów. Na takiej nawierzchni jako pierwsi wystartowali 3-letni zawodnicy na rowerach biegowych. Później optymalne przełożenia znaleźli starsi rowerzyści, rywalizujący w kilku kategoriach wiekowych. Na zakończenie pod taśmą Motoareny stanęli 10-latkowie, którzy walczyli o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu. Były atomowe starty, walka w pierwszym łuku i mijanki na prostej, których mogliby pozazdrościć żużlowcy KS Toruń. Emocje towarzyszyły zawodnikom i ich rodzicom od pierwszego do ostatniego wyścigu. Na wszystkie dzieci, niezależnie od zajmowanych miejsc, czekały medale i nagrody. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium, gdzie otrzymali pamiątkowe puchary.

Wydarzenie było połączone ze specjalnym piknikiem z okazji jubileuszu Motoareny. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla uczestników. Można było potrenować z zawodniczkami Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team, obejrzeć pokazowe zawody speed rowerowe, wystawę nietypowych rowerów typu cruiser, obejrzeć trening  juniorów Stali Toruń Jana Ząbika, zwiedzić Motoarenę oraz park maszyn, oznakować swój rower przed kradzieżą czy spróbować waty cukrowej. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GoSport!

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  27 lutego 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Winnica. Dzięki niej powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  27 lutego 2020 roku po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.
 • Miasto
  W związku z nowymi informacjami dotyczącymi zarażenia koronawirusem w Europie i wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina o zasadach profilaktyki zachorowań.
 • Miasto, Sport
  Już jutro 28 lutego 2020 roku zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Hotelu Filmar o godz. 19:00.
 • MZK
  Od marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy linii autobusów miejskich 10, 20, 24, 26, 34 i 40.
 • Gmina przeznaczy dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach - tak zadecydowała na sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla miasta Torunia na lata 2020-2050. Uchwałę w tej sprawie radni toruńscy przyjęli 27 lutego 2020 roku podczas 16. sesji Rady Miasta.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • 27 lutego 2020 roku radni przyjęli miejski program polityki zdrowotnej „Qźnia zdrowia kids”. Poprzez jego realizację miasto chce walczyć z otyłością o nadwagą u dzieci i młodzieży.
 • 16. sesja Rady Miasta Torunia odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. od godz. 10:00 w sali nr 33 Urzędu Miasta Torunia (II piętro).
 • 29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które odbędą się 1 marca 2020 roku o godz. 12:00 pod pomnikiem przy Alei Solidarności.