www.torun.pl

Wyścigi 10-latków na 10-lat Motoareny

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.

Przyczepność toru, na którym na co dzień rywalizują toruńscy żużlowcy, okazała się przyjazna dla rowerzystów. Na takiej nawierzchni jako pierwsi wystartowali 3-letni zawodnicy na rowerach biegowych. Później optymalne przełożenia znaleźli starsi rowerzyści, rywalizujący w kilku kategoriach wiekowych. Na zakończenie pod taśmą Motoareny stanęli 10-latkowie, którzy walczyli o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu. Były atomowe starty, walka w pierwszym łuku i mijanki na prostej, których mogliby pozazdrościć żużlowcy KS Toruń. Emocje towarzyszyły zawodnikom i ich rodzicom od pierwszego do ostatniego wyścigu. Na wszystkie dzieci, niezależnie od zajmowanych miejsc, czekały medale i nagrody. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium, gdzie otrzymali pamiątkowe puchary.

Wydarzenie było połączone ze specjalnym piknikiem z okazji jubileuszu Motoareny. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla uczestników. Można było potrenować z zawodniczkami Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team, obejrzeć pokazowe zawody speed rowerowe, wystawę nietypowych rowerów typu cruiser, obejrzeć trening  juniorów Stali Toruń Jana Ząbika, zwiedzić Motoarenę oraz park maszyn, oznakować swój rower przed kradzieżą czy spróbować waty cukrowej. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GoSport!

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...