Wyróżnienie dla MZK | www.torun.pl

Wyróżnienie dla MZK

Miasto
Data publikacji: 02 października 2019
Autor: Sylwia Derengowska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Kryształy PR-u”. Startował w kategorii „Najlepsza kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej’. Został doceniony za prowadzoną już od kilku lat kampanię społeczną „MZK bliżej Ciebie”, w której zwraca uwagę, jak ważnym elementem podróży jest życzliwe zachowanie względem współpasażerów, i porusza kwestie bezpieczeństwa podróżowania.

Celem organizowanego przez Grupę PRC Holding Sp. z o.o. konkursu „Kryształy PR-u” jest promowanie i nagradzanie najbardziej wartościowych inicjatyw Jednostek Samorządów Terytorialnych i organów Administracji Państwowej jako inspiratorów kreatywnych działań i rozwiązań.

Kampania „MZK bliżej Ciebie” ruszyła w listopadzie 2012 roku. Polega na ekspozycji w wiatach przystankowych i wewnątrz pojazdów kolorowych plakatów typu citylight obrazujących w sposób humorystyczny niektóre sytuacje, z jakimi możemy się spotkać podczas podróżowania komunikacją miejską.

- Bądźmy dla siebie przyjaźni, szanujmy cudzą własność, wzajemną prywatność i przestrzeń - to niektóre przesłania mającej edukacyjny charakter kampanii. Plakaty dotyczą wielu aspektów, z którymi często stykamy się, kiedy jedziemy do pracy bądź na uczelnię. Niejednokrotnie spotkaliśmy uciążliwego współpasażera, który słucha muzyki bez słuchawek, pije alkohol, pali e-papierosa. Często widzimy zniszczone i popisane siedzenia. Na plakatach przedstawione są takie sytuacje z komentarzem, że takie zachowanie jest nieodpowiedniemówi prezes MZK w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Pasażerowie, stojąc na przystanku, jadąc tramwajem czy autobusem miejskim, zwracają uwagę na efektowne prace graficzne, które przygotował znany toruński rysownik Marcin Treichel. Taka forma przekazu trafia do odbiorców, gdyż zasada „uczyć bawiąc” zawsze się sprawdza. Mam nadzieję, że każdy, kto zobaczy na przystanku taki plakat, po wejściu do autobusu bądź tramwaju będzie pamiętał, że nie podróżuje sam i musi okazać szacunek współpasażerom.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.