Wybierz Gastronomik i zostań mistrzem | www.torun.pl

Wybierz Gastronomik i zostań mistrzem

Biznes, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Logo Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.

Placówka oferuje konkretne warunki pracy w warsztatach szkolnych, jak i na praktykach zawodowych w szanowanych i znanych restauracjach, hotelach i biurach podróży, a nawet na promach Unity Line.

Uczniowie mają możliwość zwiedzenia świata i poznawania wielu kultur, dzięki aktywnemu udziałowi w programie Erasmus. Szkoła zaopatrzona jest w nowoczesny i niezastąpiony sprzęt przeznaczony na użytek uczniów. Dodatkowo gwarantuje różnorodne szkolenia uzupełniające takie jak np. baristyczne, cukiernicze czy wiele innych. Szkoła spod swoich skrzydeł wypuściła wiele talentów - jednym z nich jest uczestnik polskiej 3. edycji „Top Chefa” Bartłomiej Witkowski. ZSGH dysponuje 5 pracowniami gastronomicznymi, 2 pracowniami obsługi konsumenta, 2 pracowniami hotelarskimi, 2 nowoczesnymi pokojami hotelowymi.

Toruński Gastronomik realizuje też projekty unijne „Wszechstronny absolwent”, „Bliżej pracodawcy”. Co więcej, szkoła posiada laureatów „Olimpiady Wiedzy Żywieniu” i „Żywności oraz Olimpiady Wiedzy o Turystyce”.

"Lubisz pracę z ludźmi, twórczo myśleć i kreatywnie pracować - przyjdź do ZSGH!”

OFERTA EDUKACYJNA

Technikum
•    technik żywienia i usług gastronomicznych,
•    technik hotelarstwa,
•    technik organizacji turystyki;

Branżowa Szkoła I stopnia
•    kucharz,
•    cukiernik.

ZNANI ABSOLWENCI
Bartłomiej Witkowski - właściciel restauracji Piernicova w Toruniu, uczestnik "Top Chef" 3 Polska
Rafał Jurkiewicz - szef kuchni restauracji Hotelu BULWAR w Toruniu
Tomasz Błaszkiewicz - właściciel firmy cateringowej i restauracji Speedway w Toruniu
Przemysław Konieczyński - dyrektor generalny Hotelu Ibis Styles, zarządca Hotelu Vabank i Osada Karbówko


Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
ul. Osikowa 15
87-100 Toruń
tel. 56 657 37 77
e-mail: rekrutacja@zsgh.torun.pl


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.