Wszyscy zaproszeni na Strzałową | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wszyscy zaproszeni na Strzałową

Miasto
Data publikacji: 05 lipca 2023
Szkoła przy ul. Strzałowej w budowie, dźwig i mury

Na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową szkołę podstawową przy ul. Strzałowej byli zaproszeni wszyscy radni RMT i parlamentarzyści z okręgu, bez względu na opcję polityczną - informuje Prezydent Miasta Torunia. Poniżej treść sprostowania przesłanego 5.07.2023 r. do lokalnego oddziału "Gazety Wyborczej".   Pan Sławomir ŁOPATYŃSKI
"Gazeta Wyborcza" w Toruniu

Nieprawdziwy jest zarzut, sformułowany przez Panią Redaktor Paulinę Błaszkiewicz podczas konferencji prasowej radnych Platformy Obywatelskiej (5.07.2023 r.), jakoby uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynek szkoły podstawowej przy ul. Strzałowej była skierowana tylko do wybranych osób. Informuję, że do udziału w wydarzeniu zaproszenie otrzymali m.in. wszyscy radni Rady Miasta Torunia oraz parlamentarzyści z toruńsko-włocławskiego okręgu wyborczego, niezależnie od opcji politycznej. Wszyscy byli mile widziani.

Spotkanie, jak i m.in. moje wystąpienie, dotyczyły budowy tej konkretnej szkoły, finansowanej z dwóch źródeł: 65 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, a około 12 mln zł zapewnia Gmina Miasta Toruń. To inwestycja zdecydowanie niezbędna: do szkoły będzie mogło uczęszczać docelowo 800 uczniów, powstanie też przedszkole dla 200 dzieci oraz nowoczesna mediateka, służąca rozwojowi życia kulturalnego na lewobrzeżu miasta.

Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski
/-/

Na zdjęciu: Budowa szkoły przy ul. Strzałowej, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.