www.torun.pl

Współpraca z NGO na rok 2021 - konsultacje

Miasto
Data publikacji: 29 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika przedstawiająca logo Konsultacji Społecznych

Do 3 sierpnia 2020 roku czekamy na informacje dotyczące propozycji zmian w Programie współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok. W sierpniu program będzie przedmiotem konsultacji społecznych.

Program to dokument regulujący współpracę miasta z organizacjami - wskazujący priorytetowe zadania publiczne i ogłaszane corocznie konkursy ofert. Określa on pozafinansowe i finansowe formy współpracy, wskazuje budżet dostępny w danym roku na konkursy ofert. Jak co roku organizujemy konsultacje społeczne na etapie założeń i projektu programu, by jesienią Rada Miasta Torunia mogła go uchwalić jako obowiązujący na kolejny rok.

W sierpniu 2020 roku, z uwagi na ograniczenia stanu pandemii, odbędą się konsultacje społeczne (spotkania online) organizowane przez Prezydenta Miasta Torunia i Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po to, by rozmawiać o istotnych problemach i potrzebach związanych ze współpracą Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi, chcemy poznać rzeczywiste problemy zarówno organizacji jak i jednostek urzędu odpowiedzialnych za konkursy ofert i wzajemną współpracę. Chcemy poznać propozycje i oczekiwania, co powinien zawierać program współpracy – traktowany jako nasz wspólny plan działania na 2021 rok.

Informacje zwrotne pomogą sprecyzować zakres tematyczny sierpniowych konsultacji, które przygotujemy i na które zapraszamy.

Prosimy o odesłanie odpowiedzi na pytania mailowo na adres: m.skibickia@um.torun.pl. Czekamy na nie do 3 sierpnia 2020 roku,

Pytania:
1. Co chcieliby Państwo dodać do obowiązującego Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi ?
2. Jakie nowe/inne formy współpracy Państwa zdaniem należałoby dodać do programu?
3. Jakie zadania publiczne/priorytetowe obszary współpracy powinny być uwzględnione w programów na przyszły rok?
4. Prosimy o wskazanie innych zagadnień dot. współpracy międzysektorowej, które w Państwa ocenie należałoby uwzględnić w w. dokumencie na rok 2021.
5. Czy cele współpracy międzysektorowej określone w obowiązującym programie należałoby zmodyfikować/inaczej sformułować na przyszły rok? Jeżeli tak, to w jaki sposób?
6. W jaki sposób Państwa zdaniem można wzmocnić/rozwinąć współpracę pomiędzy samorządem a środowiskiem pozarządowym?
7. Czy korzystacie Państwo z oferty Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro? Jeśli nie, dlaczego?

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.