Wspólnie pół wieku przez życie | www.torun.pl

Wspólnie pół wieku przez życie

Miasto
Data publikacji: 11 października 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Uroczystość wręczenia medali 11.10.2021 r.

12 toruńskich par otrzymało 11 października 2021 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Ratuszu Staromiejskim.

Medale przyznawane są małżonkom, którzy wspólnie przeżyli co najmniej 50 lat. W tym roku takich par jest szczególnie dużo, ponieważ ze względu na pandemię uroczystości wręczenia odznaczeń były przez wiele miesięcy wstrzymane. Teraz zostały wznowione, dlatego zdarza się, że jubilaci mają już za sobą 51-letni, a nawet dłuższy staż małeński.

Z okazji jubileuszu prezydent Torunia Michał Zaleski zaprosił małżonków do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, gdzie w uroczystej oprawie wręczył im odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta RP  - wraz z kwiatami i upominkiem od miasta. W oprawie gali jubilaci wysłuchali koncertu w wykonaniu Anny i Marcina Łęckich. Nie zabrakło też uroczystego toastu i pamiątkowych zdjęć.

Jubilaci, ktorzy otrzymali medale:

1. Krystyna i Andrzej Bajeńscy, 52-lecie

2. Danuta i Henryk Dąbrowscy, 50-lecie

3. Zofia i Antoni Komendarczykowie, 50-lecie

4. Barbara i Zbigniew Kraśniewscy, 50-lecie

5. Danuta i Marian Lewandowscy, 50-lecie

6. Krystyna i Henryk Łuczyńscy, 51-lecie

7. Domicela i Julian Łuczyszynowie, 50-lecie

8. Jadwiga i Józef Malarscy, 51-lecie

9. Teresa i Jerzy Marchewkowie, 50-lecie

10. Bogumiła i Tadeusz Ordonowie, 50-lecie

11. Maria i Zbyszek Rosłańcowie, 50-lecie

12. Zofia i Henryk Rozwadowscy, 50-lecie

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: połamane drzewo
  Miasto
  W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski trzyma upominek
  Kultura, Miasto
  Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Na zdjęciu: wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
  Miasto
  Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto
  Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Budynek CSW i żółte liście
  Kultura, Miasto
  Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • publiczność ogląda wystawę w Galerii Dziecka
  Kultura, Miasto
  Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...
 • Rozbiórki infrastruktury drogowej i porządkowanie terenu, zabezpieczanie cennych przyrodniczo warstw gleby – tak obecnie przebiegają prace przygotowawcze do budowy nowej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar.
 • 21 października 2021 r. podczas 35. sesji Rady Miasta Torunia przyjęte zostały uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych na 2022 rok.
 • W niedzielę 24 października 2021 r. na kierowców czekają utrudnienia spowodowane obecnością na ulicach zawodników biorących udział w 38. Toruń Maraton.
 • Przypominamy, że w związku z koniecznością awaryjnej naprawy przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej/ks. Gogi w sobotę 23 października 2021 r. w godz. 4:30-13:15 wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 4.
 • Są przykładem na to, jak połączyć świat nauki i biznesu, skomercjalizować wyniki badań naukowych i odnieść rynkowy sukces. Synthex Technologies to toruńska firma chemiczna, która działa w formule od akademickiego abstraktu do wdrożenia w praktyce przemysłowej.
 • W 82. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce 24 października 2021 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych w 1939 r. mieszkańców Torunia.
 • Zmarła mjr Maria Biedermann-Kowalewska ps. „Myszka”, uczestniczka Powstania Warszawskiego, odznaczona Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia "Thorunium".