Wspólnie o programie współpracy z NGO na 2025 r. - etap I | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wspólnie o programie współpracy z NGO na 2025 r. - etap I

Miasto
Data publikacji: 08 lipca 2024
Autor: Paula Gałązka
Rozpoczynamy I etap konsultacji nad Programem współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r.

Rozpoczynamy I etap konsultacji nad Programem współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Program to podstawowy dokument opisujący zasady współpracy pomiędzy administracją publiczną, a działającymi na danym terenie organizacjami pozarządowymi.

Dokument powstaje w trzyetapowej procedurze partycypacyjnej, która co roku staruje w lipcu i kończy się w czwartym kwartale uchwaleniem programu na kolejny rok kalendarzowy.

Zapraszamy na spotkanie

W pierwszym etapie zapraszamy działające w Toruniu organizacje pozarządowe do wspólnego tworzenia podstaw programu. Będziemy pracować w ramach grup tematycznych:

 1. Zawartość programu współpracy - cele programu, zasady współpracy, formy współpracy, priorytetowe zadania publiczne, sposób oceny realizacji programu, komisje konkursowe.

 2. Procedury konkursowe - tematyka konkursowa, przebieg konkursów, procedury, trudności napotykane przez NGO, itp.

 3. Wzajemne potrzeby i możliwości – Czego miasto potrzebuje od organizacji pozarządowych? Czego Organizacje pozarządowe potrzebują od miasta? Co możemy sobie wzajemnie zaoferować?

 4. Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych – porozmawiajmy o formule, pomysłach programowych, tematyce paneli i warsztatów, i innych zagadnieniach związanych z tym wydarzeniem.

 5. Najwięksi beneficjenci miejskich środków dotacyjnych:
  a) pomoc społeczna, usługi społeczne, profilaktyka, zdrowie;
  b) sport i rekreacja.

Spotkanie z sektorem NGO odbędzie się 18 lipca 2024 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży przy ulicy Łokietka 3 w Toruniu (5 piętro). Dojazd w pobliże centrum: tramwajami linii nr 2, 4, 7 oraz autobusami linii nr 18, 29, 30, 31, 33, 34, 40, 42, 112, 115.


Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu – do dnia 16 lipca 2024 r. do godziny 15.00 mailowo: k.dabrowska@um.torun.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 56 611 87 24.

Napisz do nas

Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu konsultacyjnym, prześlij nam swoją propozycję w terminie do 31 lipca 2024 r. na adres: konsultacje@um.torun.pl


Informacje dodatkowe dotyczące przebiegu konsultacji:

I etap:

 • 08 lipca 2024 r. – ogłoszenie konsultacji społecznych;
 • 18 lipca 2024 r. – spotkanie konsultacyjne, podczas którego zebrane zostaną propozycje do programu;
 • 31 lipca 2024 r. – zamończenie okresu zbierania propozycji do programu w I etapie;

II etap:

 • sierpień 2024 – analiza zagadnień zgłoszonych podczas spotkania, prace nad projektem programu, przygotowanie we współpracy z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia propozycji treści dokumentu na rok 2025;
 • wrzesień 2024 – przedstawienie efektów pracy nad programem Prezydentowi Miasta Torunia;

III etap:

 • wrzesień 2024 – publikacja projektu na stronie internetowej, otwarte zgłaszanie uwag do projektu;
 • przełom września i października 2024 – analiza zgłoszonych uwag, wprowadzanie propozycji poprawek do treści programu i przedstawienie wyników pracy Prezydentowi Miasta Torunia, przygotowanie końcowego projektu uchwały RMT w sprawie Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. - w terminie pozwalającym na przedstawienie uchwały podczas sesji Rady Miasta Torunia w zaplanowanej na 17 października 2024 r.;
 • październik 2024 - przedstawienie projektu uchwały na sesji Rady Miasta Torunia.

Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia we współpracy z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia oraz z działami UMT i jednostkami miejskimi prowadzącymi współpracę z sektorem pozarządowym.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.