www.torun.pl

Wsparcie dla klubów sportowych

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 czerwca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Rządowy Program „KLUB” – edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3732 małych i średnich klubów sportowych w całym kraju, a wśród nich jest 17 toruńskich stowarzyszeń. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł.

Ogółem o wsparcie ubiegało się 29 organizacji z naszego miasta. Do 17 klubów toruńskich trafi łącznie 180 000 zł. Po 10 000 zł otrzymają: Stowarzyszenie MX Otopit, MKS Błyskawica, Klub Karate Tradycyjnego Kumade, Klub Piłkarski  Start, Toruńska Akademia Futsalu, UKS Ósemka, UKS Budowlanka, UKS 35 Bielawy, Akademicki Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Shotokan Dojo, Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe, MKP Toruńczyk, KS Laguna, TKK Kyokushin, Toruńskie Stowarzyszenie Idea Sport. Natomiast po 15 000 zł - Toruńska Liga Unihokeja, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP.

Z przyczyn formalnych odrzucono siedem wniosków. Z uwagi na brak środków, dofinansowania nie otrzymało pięć klubów sportowych tj. Międzyszkolny Klub Sportów Walki Pomorzanin, UKŻ Wiking, MKS Zryw, Toruński Klub Żeglarski, AZS Organizacja Środowiskowa Woj. K-P.

Jak informuje MSiT,  znajdujące się na liście wniosków kluby sportowe, którym nie przyznano dotacji, będą miały możliwość uzyskania dofinansowania (bez konieczności ponownego składania wniosku) w sytuacji zwiększenia budżetu programu (wpływ dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej).

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Dofinansowanie mógł pozyskać każdy klub sportowy:
- działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia;
- którego kwota dotacji ze środków publicznych udzielonych zarówno w roku poprzedzającym złożenie wniosku, jaki w roku bieżącym, nie przekroczyła kwoty 200 tys. zł.

Wsparciem w ramach Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2019 objętych zostanie blisko 155 tys. dzieci i młodzieży oraz 7,2 tys. trenerów. Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na organizację obozu sportowego, zakup sprzętu oraz wynagrodzenie dla szkoleniowców.

Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • 16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...