www.torun.pl

Wsparcie dla klubów sportowych

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 czerwca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Rządowy Program „KLUB” – edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3732 małych i średnich klubów sportowych w całym kraju, a wśród nich jest 17 toruńskich stowarzyszeń. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł.

Ogółem o wsparcie ubiegało się 29 organizacji z naszego miasta. Do 17 klubów toruńskich trafi łącznie 180 000 zł. Po 10 000 zł otrzymają: Stowarzyszenie MX Otopit, MKS Błyskawica, Klub Karate Tradycyjnego Kumade, Klub Piłkarski  Start, Toruńska Akademia Futsalu, UKS Ósemka, UKS Budowlanka, UKS 35 Bielawy, Akademicki Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Shotokan Dojo, Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe, MKP Toruńczyk, KS Laguna, TKK Kyokushin, Toruńskie Stowarzyszenie Idea Sport. Natomiast po 15 000 zł - Toruńska Liga Unihokeja, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP.

Z przyczyn formalnych odrzucono siedem wniosków. Z uwagi na brak środków, dofinansowania nie otrzymało pięć klubów sportowych tj. Międzyszkolny Klub Sportów Walki Pomorzanin, UKŻ Wiking, MKS Zryw, Toruński Klub Żeglarski, AZS Organizacja Środowiskowa Woj. K-P.

Jak informuje MSiT,  znajdujące się na liście wniosków kluby sportowe, którym nie przyznano dotacji, będą miały możliwość uzyskania dofinansowania (bez konieczności ponownego składania wniosku) w sytuacji zwiększenia budżetu programu (wpływ dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej).

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Dofinansowanie mógł pozyskać każdy klub sportowy:
- działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia;
- którego kwota dotacji ze środków publicznych udzielonych zarówno w roku poprzedzającym złożenie wniosku, jaki w roku bieżącym, nie przekroczyła kwoty 200 tys. zł.

Wsparciem w ramach Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2019 objętych zostanie blisko 155 tys. dzieci i młodzieży oraz 7,2 tys. trenerów. Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na organizację obozu sportowego, zakup sprzętu oraz wynagrodzenie dla szkoleniowców.

Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.