www.torun.pl

Wsparcie dla branży turystycznej

Miasto
Data publikacji: 30 czerwca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Gmina Miasta Toruń przygotowała szereg działań ukierunkowanych na wsparcie branży turystycznej. Miasto chce m.in. promować największe atrakcje Torunia na arenie ogólnopolskiej.

Od połowy marca w całym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem w Urzędzie Miasta Torunia postanowiono wrócić do organizowana narad, spotkań i konferencji online.

- W pewnym momencie wydawało się, że epidemia wyhamowuje, ale okazało się że zarażonych wciąż przybywa. W czerwcu na terenie miasta i powiatu toruńskiego odnotowano 42 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2, trzy osoby zmarły a siedem wróciło do zdrowiamówił podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

Branża turystyczna bardzo odczuła skutki pandemii COVID-19. Aby zminimalizować straty lokalnych przedsiębiorców podjęto szereg działań promocyjnych, które mają wesprzeć branżę w tym trudnym czasie.

Gród Kopernika bierze udział w kampanii #ToruńIsReady (pierwotnie #ToruńWillWait). Działania w ramach tej akcji prowadzone są przede wszystkim na terenie województw: wielkopolskiego, pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

- Od początku pandemii monitorowaliśmy ruch turystyczny. Pod koniec marca Lokalna Organizacja Turystyczna przeprowadziła ankietę wśród przedsiębiorców związanych z branżą. Jej wyniki pokazały nam, jakie wsparcie jest potrzebne, to pozwoliła zaprogramować konkretne działaniatłumaczy Ewa Banaszczuk-Kisiel dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Z myślą o osobach odwiedzających nasze miasto przygotowano Toruński Bon Turystyczny. 37 podmiotów (hotele, apartamenty, punkty gastronomiczne i turystyczne) przygotowało ofertę w obniżonych cenach. W związku z przyjęciem przez Sejm ustawy dotyczącej funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego partnerzy toruńskiej kampanii zostaną włączeni do akcji ogólnopolskiej.

Przygotowano także szereg filmów promujących Toruń, które znaleźć można chociażby na stronie internetowej torun.pl. Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wydało także album poświęcony ludziom toruńskiej starówki, a Centrum Wsparcia Biznesu rozpoczęło kampanię „Starówka Mistrzów”, w ramach której toruńscy rzemieślnicy opowiadają o swoich profesjach.

Trwają pracę nad przygotowaniem kompleksowej oferty turystycznej ukierunkowanej na wycieczki szkolne. 30 czerwca startuje także konkurs filmowo-fotograficzny „Zaproś najbliższych do Torunia”.

- Zachęcamy to zrobienia zdjęcia lub nakręcenia filmu, który będzie zaproszeniem do odwiedzin w Toruniu. Najlepsze prace otrzymają vouchery na usługi hotelowe, gastronomiczne czy przewodnickie oraz bezpłatne zaproszenia na wydarzenia ufundowane przez partnerów akcji. Konkursowe zdjęcia można przesyłać pod adres: zapraszajdotorunia@um.torun.pl. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 15 września – dodaje Ewa Banaszczuk-Kisiel.

Toruń stawia przede wszystkim na promocję krajową – w ubiegłym tygodniu w mieście gościła ekipa programu Onet w Podróży oraz popularni polscy i zagraniczny instagramerzy. Toruńskie atrakcje prezentowane są także na wystawie turystycznej na Krakowskim Przedmieściu.


Do pobrania:

Tabela ilości zarażeń SARS CoV-2 od marca do czerwca.
Działania wspierające branżę turystyczną.

Realizacja: TV Toruń

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie można: "La La Land", spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.