www.torun.pl

Wsparcie dla biznesu

Biznes
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Centrum Wsparcia Biznesu podejmuje szereg działań skierowanych do toruńskich przedsiębiorców, aby pomóc im przetrwać trudny okres związany z epidemią koronawirusa.

#ZOSTAŃWDOMU - bezpłatna baza restauracji z potrawami na wynos lub z dowozem.

CWB prowadzi kampanię informacyjną wspierająca przedsiębiorców z branży gastronomicznej w Toruniu ofertujących jedzenie na wynos lub z dowozem. Dzięki niej mieszkańcy Torunia mają dostęp do pełnej oferty gastronomicznej, a przedsiębiorcy mogą zamieszczać w czasie epidemii swoje ogłoszenia. Baza w której znajduje się ponad 80 ofert funkcjonuje na stronie www.torun.direct i na miejskim portalu www.torun.pl.

#WOLNEZASOBY - „Razem w walce z koronawirusem”.

W ramach akcji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zbudowano bazę zasobów, produkcyjnych, surowców,  środków dezynfekujących, produktów BHP, sprzętu medycznego do działań wspierających walkę z koronawirusem. CSW zajmuje się koordynacja zgłoszeń firm i potrzeb toruńskich szpitali. Akcję wsparła m.in. Fabryka Cukiernicza Kopernik, która przekazała na potrzeby personelu medycznego swoje wyroby.

#POSIŁEKDLALEKARZA - wsparcie informacyjne akcji toruńskich przedsiębiorców dostarczających  posiłki dla lekarzy z toruńskich szpitali.

Swój udział w akcji zadeklarowało kilkanaście toruńskich lokali. Z inicjatywą wyszła restauracja Azzurro i firma dowozowa Jedz Co Chcesz. Realizowane są darmowe dostawy jedzenia dla służb medycznych.          

#ZmienTerminNieOdwoluj - ogólnopolska akcja, wsparcie dla branż: turystycznej, hotelarzy, restauratorów i kultury.

Akcja ma na celu dotarcie do klientów z informacją o możliwości zmiany terminu zakupionej usługi, zarezerwowanego miejsca, czy też biletu. Akcja realizowana jest na stronie: www.torun.pl i www.torun.direct .

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE - wsparcie prawne dla przedsiębiorców.

Akcja bezpłatnych porad prawnych dla przedsiębiorców w czasie epidemii. Inicjatywa prowadzona wspólnie z Kancelarią Sienkiewicz i Zamroch i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu. Porady dotyczą m.in. funkcjonowania spółek w okresie epidemii, przestoju w firmie, pracy zdalnej, ubezpieczeń, wykonywanie umów, zwłaszcza w kontekście tzw. siły wyższej. Numery telefonów do mecenasów znajdują się na stronie www.torun.direct.

Toruń SMS BIZNES

„Pozostańmy w kontakcie” to akcja sms’owa zachęcająca toruńskich przedsiębiorców do czerpania informacji z oficjalnego serwisu miejskiego www.torun.pl.
oraz serwisu www.torun.direct .

POLITYKA INFORMACYJNA i BIEŻĄCE KONSULTACJE

Stała polityka informacyjna, dostosowana do obecnej sytuacji kierowana do przedsiębiorców. Korzystając z wszystkich kanałów komunikacji internetowej, zdalnej i telefonicznej CSW na bieżąco prowadzi konsultacje w ramach działań statutowych, obecnej sytuacji i programów pomocowych.

JAK WYJŚĆ Z KRYZYSU?        

Po ustaniu epidemii Centrum Wsparcia Biznesu wraz z partnerami: UMK, WSB, IOB, partnerami reprezentującymi sektor bankowy, prawnikami i praktykami biznesu doradzać będą przedsiębiorcom najmocniej dotkniętym kryzysem spowodowanym przez epidemię, jak wyjść z kryzysu, umiejętnie korzystać z dostępnych instrumentów, programów pomocowych i praktyki biznesowej. Forma i tryb tego doradztwa będzie ustalony odrębnie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.