www.torun.pl

Wsparcie dla biznesu

Biznes
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Centrum Wsparcia Biznesu podejmuje szereg działań skierowanych do toruńskich przedsiębiorców, aby pomóc im przetrwać trudny okres związany z epidemią koronawirusa.

#ZOSTAŃWDOMU - bezpłatna baza restauracji z potrawami na wynos lub z dowozem.

CWB prowadzi kampanię informacyjną wspierająca przedsiębiorców z branży gastronomicznej w Toruniu ofertujących jedzenie na wynos lub z dowozem. Dzięki niej mieszkańcy Torunia mają dostęp do pełnej oferty gastronomicznej, a przedsiębiorcy mogą zamieszczać w czasie epidemii swoje ogłoszenia. Baza w której znajduje się ponad 80 ofert funkcjonuje na stronie www.torun.direct i na miejskim portalu www.torun.pl.

#WOLNEZASOBY - „Razem w walce z koronawirusem”.

W ramach akcji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zbudowano bazę zasobów, produkcyjnych, surowców,  środków dezynfekujących, produktów BHP, sprzętu medycznego do działań wspierających walkę z koronawirusem. CSW zajmuje się koordynacja zgłoszeń firm i potrzeb toruńskich szpitali. Akcję wsparła m.in. Fabryka Cukiernicza Kopernik, która przekazała na potrzeby personelu medycznego swoje wyroby.

#POSIŁEKDLALEKARZA - wsparcie informacyjne akcji toruńskich przedsiębiorców dostarczających  posiłki dla lekarzy z toruńskich szpitali.

Swój udział w akcji zadeklarowało kilkanaście toruńskich lokali. Z inicjatywą wyszła restauracja Azzurro i firma dowozowa Jedz Co Chcesz. Realizowane są darmowe dostawy jedzenia dla służb medycznych.          

#ZmienTerminNieOdwoluj - ogólnopolska akcja, wsparcie dla branż: turystycznej, hotelarzy, restauratorów i kultury.

Akcja ma na celu dotarcie do klientów z informacją o możliwości zmiany terminu zakupionej usługi, zarezerwowanego miejsca, czy też biletu. Akcja realizowana jest na stronie: www.torun.pl i www.torun.direct .

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE - wsparcie prawne dla przedsiębiorców.

Akcja bezpłatnych porad prawnych dla przedsiębiorców w czasie epidemii. Inicjatywa prowadzona wspólnie z Kancelarią Sienkiewicz i Zamroch i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu. Porady dotyczą m.in. funkcjonowania spółek w okresie epidemii, przestoju w firmie, pracy zdalnej, ubezpieczeń, wykonywanie umów, zwłaszcza w kontekście tzw. siły wyższej. Numery telefonów do mecenasów znajdują się na stronie www.torun.direct.

Toruń SMS BIZNES

„Pozostańmy w kontakcie” to akcja sms’owa zachęcająca toruńskich przedsiębiorców do czerpania informacji z oficjalnego serwisu miejskiego www.torun.pl.
oraz serwisu www.torun.direct .

POLITYKA INFORMACYJNA i BIEŻĄCE KONSULTACJE

Stała polityka informacyjna, dostosowana do obecnej sytuacji kierowana do przedsiębiorców. Korzystając z wszystkich kanałów komunikacji internetowej, zdalnej i telefonicznej CSW na bieżąco prowadzi konsultacje w ramach działań statutowych, obecnej sytuacji i programów pomocowych.

JAK WYJŚĆ Z KRYZYSU?        

Po ustaniu epidemii Centrum Wsparcia Biznesu wraz z partnerami: UMK, WSB, IOB, partnerami reprezentującymi sektor bankowy, prawnikami i praktykami biznesu doradzać będą przedsiębiorcom najmocniej dotkniętym kryzysem spowodowanym przez epidemię, jak wyjść z kryzysu, umiejętnie korzystać z dostępnych instrumentów, programów pomocowych i praktyki biznesowej. Forma i tryb tego doradztwa będzie ustalony odrębnie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.