Wsparcie dla biznesu | www.torun.pl

Wsparcie dla biznesu | www.torun.pl

Biznes
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Centrum Wsparcia Biznesu podejmuje szereg działań skierowanych do toruńskich przedsiębiorców, aby pomóc im przetrwać trudny okres związany z epidemią koronawirusa.

#ZOSTAŃWDOMU - bezpłatna baza restauracji z potrawami na wynos lub z dowozem.

CWB prowadzi kampanię informacyjną wspierająca przedsiębiorców z branży gastronomicznej w Toruniu ofertujących jedzenie na wynos lub z dowozem. Dzięki niej mieszkańcy Torunia mają dostęp do pełnej oferty gastronomicznej, a przedsiębiorcy mogą zamieszczać w czasie epidemii swoje ogłoszenia. Baza w której znajduje się ponad 80 ofert funkcjonuje na stronie www.torun.direct i na miejskim portalu www.torun.pl.

#WOLNEZASOBY - „Razem w walce z koronawirusem”.

W ramach akcji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zbudowano bazę zasobów, produkcyjnych, surowców,  środków dezynfekujących, produktów BHP, sprzętu medycznego do działań wspierających walkę z koronawirusem. CSW zajmuje się koordynacja zgłoszeń firm i potrzeb toruńskich szpitali. Akcję wsparła m.in. Fabryka Cukiernicza Kopernik, która przekazała na potrzeby personelu medycznego swoje wyroby.

#POSIŁEKDLALEKARZA - wsparcie informacyjne akcji toruńskich przedsiębiorców dostarczających  posiłki dla lekarzy z toruńskich szpitali.

Swój udział w akcji zadeklarowało kilkanaście toruńskich lokali. Z inicjatywą wyszła restauracja Azzurro i firma dowozowa Jedz Co Chcesz. Realizowane są darmowe dostawy jedzenia dla służb medycznych.          

#ZmienTerminNieOdwoluj - ogólnopolska akcja, wsparcie dla branż: turystycznej, hotelarzy, restauratorów i kultury.

Akcja ma na celu dotarcie do klientów z informacją o możliwości zmiany terminu zakupionej usługi, zarezerwowanego miejsca, czy też biletu. Akcja realizowana jest na stronie: www.torun.pl i www.torun.direct .

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE - wsparcie prawne dla przedsiębiorców.

Akcja bezpłatnych porad prawnych dla przedsiębiorców w czasie epidemii. Inicjatywa prowadzona wspólnie z Kancelarią Sienkiewicz i Zamroch i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu. Porady dotyczą m.in. funkcjonowania spółek w okresie epidemii, przestoju w firmie, pracy zdalnej, ubezpieczeń, wykonywanie umów, zwłaszcza w kontekście tzw. siły wyższej. Numery telefonów do mecenasów znajdują się na stronie www.torun.direct.

Toruń SMS BIZNES

„Pozostańmy w kontakcie” to akcja sms’owa zachęcająca toruńskich przedsiębiorców do czerpania informacji z oficjalnego serwisu miejskiego www.torun.pl.
oraz serwisu www.torun.direct .

POLITYKA INFORMACYJNA i BIEŻĄCE KONSULTACJE

Stała polityka informacyjna, dostosowana do obecnej sytuacji kierowana do przedsiębiorców. Korzystając z wszystkich kanałów komunikacji internetowej, zdalnej i telefonicznej CSW na bieżąco prowadzi konsultacje w ramach działań statutowych, obecnej sytuacji i programów pomocowych.

JAK WYJŚĆ Z KRYZYSU?        

Po ustaniu epidemii Centrum Wsparcia Biznesu wraz z partnerami: UMK, WSB, IOB, partnerami reprezentującymi sektor bankowy, prawnikami i praktykami biznesu doradzać będą przedsiębiorcom najmocniej dotkniętym kryzysem spowodowanym przez epidemię, jak wyjść z kryzysu, umiejętnie korzystać z dostępnych instrumentów, programów pomocowych i praktyki biznesowej. Forma i tryb tego doradztwa będzie ustalony odrębnie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.