WSB rozpoczyna nowy rok akademicki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

WSB rozpoczyna nowy rok akademicki

Miasto
Data publikacji: 05 października 2022
Autor: Filip Tomasik

5 października w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W tym roku uczelnia świętuje 25-lecie istnienia. 

Wyższe Szkoły Bankowe to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. System kształcenia umożliwia łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. W ofercie uczelni znajdują się studia wyższe, studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe, MBA i Executive MBA. W tym roku Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu świętuje 25–lecie działalności.

Tym rocznicowym i podniosłym wydarzeniem na nowo ukazują Państwo potencjał naukowy swojej wspólnoty akademickiej i jednocześnie wzmacniają prestiż Torunia. Skalę tej działalności potwierdza zarówno wieloletnia trwałość uczelni, jak i powiększające się z każdym rokiem grono jej absolwentów. W kopernikańskim Toruniu przyjmujemy te atuty z oczywistym uznaniem dla Pana Rektora oraz środowiska naukowego i studenckiego WSB.powiedział obecny na inauguracji prezydent Torunia Michał Zaleski. - Gratuluję Państwu stworzenia w naszym mieście osobnej, rozpoznawalnej i cenionej marki badawczej, edukacyjnej i akademickiej. Ta przygoda trwa od ćwierćwiecza, budząc zarówno sentymentalne wspomnienia po pierwszych i przeprowadzonych 25 lat temu zajęciach z finansów i bankowości, jak i uznanie dla obecnego wizerunku uczelni. - dodał prezydent Torunia.

Z okazji jubileuszu prezydent Zaleski uhonorował Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu najwyższym odznaczeniem miejskim – Medalem Thorunium.

Podczas uroczystości w Centrum Kultury Dwór Artusa zaprezentowany wykład inauguracyjny „Mieszkanie” – prawo czy towar? O Państwa zobowiązaniach wynikających z art. 75 Konstytucji wygłoszony prof. dr hab. Adama Bodnara - polskiego prawnika i nauczyciela akademickiego, doktora habilitowanego nauk prawnych, działacza na rzecz praw człowieka.

Inaugurację uświetnił występ trio muzycznego Tre Voci.

fot. Wojtek Szabelski 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.