WOŚP Toruń 2024 już w niedzielę! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

WOŚP Toruń 2024 już w niedzielę!

Miasto
Data publikacji: 24 stycznia 2024
Autor: Marcin Pryka

Koncerty, licytacje, „wielka ściskawa”, wiosłowanie na ergometrach i światełko do nieba. Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024 r. na rzecz 32. Finału WOŚP pełną parą będą pracowały cztery toruńskie sztaby. Pieniądze do puszek zbierać będzie ponad 800 wolontariuszy.

Motto tegorocznego finału to "Tu wszystko gra OK!". Celem zbiórki jest zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych. W tym roku do tradycyjnie funkcjonujących toruńskich sztabów zlokalizowanych przy: Hufcu ZHP na Placu św. Katarzyny 9, III Liceum Ogólnokształcącym na ul. Raszei 1 i Szkole Podstawowej nr 1 na ul. Wielkie Garbary 9, dołączył czwarty sztab przy Placówce Wychowawczo-Opiekuńczej Młody Las na ul. Sienkiewicza 12/3. 

Na licytacje wystawiono m. in. przejażdżkę pociągiem w kabinie maszynisty, vouchery, różne usługi, koszulki z autografami sportowców i innych znanych osób. To wszystko można znaleźć na fanpage'u toruńskiego sztabu na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Najwięcej atrakcji znajdzie się na Rynku Staromiejskim. Oprócz koncertów (wystąpią m. in. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Toruniu, soliści i solistki z Młodzieżowego Domu Kultury i OPP „Dom Harcerza”, Lila Laskowska, Nikola Raczko, Orkiestra Wojskowa, Sara Pach, Bezpresja, Revolt Act, Michał Dawidko, Nur’t, Kobranocka i Tabu), powstanie WOŚP-owe miasteczko, gdzie znajdą się: punkt DKMS, miejsce przeprowadzania licytacji, stanowisko Straży Miejskiej, stoisko Młyna Wiedzy, stoisko żołnierzy amerykańskich, ciężarowy samochód do oklejania. Młyn Wiedzy, jak co roku ogłosił licytację na nazwę Wahadła Foucaulta.

Po raz kolejny patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Torunia Michał Zaleski. Toruński finał jest realizowany w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem - 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika", który jest finansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Prezydent Miasta Torunia aktywnie włącza się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już przekazał przedmioty, które można wylicytować na aukcjach internetowych.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: walczą szermierze
  Miasto, Sport
  18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...