Wojciechowska laureatką Złotego Anioła | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wojciechowska laureatką Złotego Anioła

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.

Wojciechowska przez 10 lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Podróżuje po świecie realizując autorski program podróżniczy „Kobieta na krańcu świata”, w którym pokazuje inspirujące historie kobiet, ale także podejmuje ważne społecznie tematy z obszaru praw człowieka. Do tej pory zrealizowała blisko 130 odcinków programu.

Reżyseruje filmy dokumentalne, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. Film dokumentalny „Ludzie Duchy” zdobył nagrodę Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo, dokument „A jeśli jutro wojna się skończy” został nagrodzony na festiwalu Deauville Green Awards we Francji.

W programie tegorocznego festiwalu zaprezentujemy naszym widzom film dokumentalny „Hope”, który otrzymał nagrodę na World Media Film Festival w Hamburgu, a swoją światową premierę miał na początku czerwca na platformie Max. Po filmie, na który zapraszamy w sobotę 29 czerwca 2024 r. o godzinie 16.30, w Sali Kameralnej w CKK Jordanki w Toruniu, odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką.

Dzień wcześniej, w piątek 28 czerwca, Martyna Wojciechowska weźmie również udział w spotkaniu po filmie „Nic nie czuję”, której to produkcji partnerował jej projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W tym spotkaniu udział wezmą jego twórcy i bohaterowie Anita Bugajska, Janusz Schwertner, Jerzy Zawadzki, Rafał Szymański, Oliwia Stępień-Tomaszek i Magdalena Tomaszek. Projekcja rozpocznie się o godz. 19.50 w Cinema City.

Martyna Wojciechowska jest zdobywczynią Korony Ziemi, a prywatnie miłośniczką przygody i ciągłego odkrywania świata. Jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym oraz technicznym nurkiem głębinowym, z osobistym rekordem 125 metrów. Członkini The Explorers Club.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.